Славија уписала историјску побједу у премијер лиги

0
456

Рукометаши Славије савладали су вечерас у мечу 1. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине 31:30 (14:17) Слогу из Добоја.

Соколови су минималном побједом стигли до историјског тријумфа у Премијер лиги, а до њега су дошли одличном одбраном у другом полувремену предвођени голманом Милошем Мочевићем.

Екипа Бориса Тешановића је ношена пуном двораном у Источном Сарајеву ушла у меч чврсто, и са на голом одличним Ненадом Јањићем, те се играло гол за гол све до вођства Славије од 9:8. Након тога, гости из Добоја на своје дугогодишње искуство успјевају да направе серију и врло брзо направе 15:10, што је био знак и тренеру домаћих да на терен уведе другог голмана, Мочевића, који је у наставку меча сјајно бранио и носио екипу до прве побједе у историји Премијер лиге.

До одласка на одмор домаћа екипа успјева да мало смањи предност, па се на паузу између два полувремена отишло при предности екипе из Добоја, 17:14.

Пет минута у другом полувремену било је потребно “Соколовима” да се потпуно врате у меч, те стижу у потпуни егал, 17:17, ношени сјајним крилом Борисом Вулетићем који постиже три од четири прва  гола у наставку и Славија стиже до вођства 18:17. Тек након шест минута у наставку Слога стиже до првог гола, а онда креће серија гостију из Добоја који са четири везана гола у пет минута поново долазе до предности три разлике, 22:19.

Успјели су и из тога домаћи рукометаши да се извуку, и са четири брза гола у наредне три минуте враћају предност у своју корист 23:22. Након тога играло се углавном гол за гол све док у 54. минуту Славија није кренула у нову серију. У наредна три минута Славија постиже три гола преко Вукадина, Бенића, Вулетића  И практично ломи утакмицу у своју корист, 29:26.

Дошла је Славија тада практично на корак од тријумфа, и успјели су да приведу меч крају. Имала је Слога прилику да можда извуче неријешен резултат, међутим прокоцкали су један напад, затим је Милојевић погодио за 31:30, али је то било све од Слоге у овом сусрету.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Иван Бенић са 9, док је код гостију Павлов постигао исто толико.

РК СЛАВИЈА – РК СЛОГА 31:30 (14:17)