„Соколице“ преокретом до побједе

0
94

Одбојкашице „Славије“ из Источног Сарајева у оквиру петог кола Прве лиге Републике Српске, након преокрета, савладале су „Дервенту“ резултатом 3:2 (17:25, 20:25, 25:15, 25:21, 15:10).

Утакмица је лоше почела по домаћи састав, који је олако изгубио поене и гости из Дервенте су повели са 1:0 у Источном Сарајеву.

У другом сету, доминација гостујућег састава се наставља, те на крају другог сета повећавају вођство са 2:0, па „Соколице“ стављају на муке.

Међутим, тим Јовице Тошића се коначно буди и креће се одговорнијом игром, те успјевају да смање резултат на 2:1 у сетовима освајањам трећег сета са 25:15.

У четвртом сету, „Славија“ наставља са добром игром и без већих проблема ломе противника и поравнавају резултат у сетовима на 2:2.

Пети сет је срећом ишао на руку домаћина, те га тим из Источног Сарајева осваја у своју корист и поставља коначних 3:2.

Утакмица је одиграна у Спортској дворани „Славија“ у Источном Сарајеву.