Велика побједа рукометаша Славије

0
333

Рукометаши Славије савладали су вечерас у Источном Сарајеву височку Босну 29:28 у мечу 11. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Соколови су до треће побједе у првенству стигли преокретом у посљедњој дионици меча ношени сјајним капитеном Младеном Вукадином и одличним Милошем Мочевићем на голу.

Прво полувријеме протекло је у константном вођству Височана. Послије првих пар минута када су оба голмана били на висини задатка, Босна до осјетније предности долази код резултата 6:3. Успио је домаћи тим да се врати на 6:5, али Босна са два брза гола из контре одлази поново на +3, 8:5. Вратила се Славија и из тога брзо, стигли на 8:7, и умјесто да поравнају након контре Панџића, домаћи примају погодак за -2, а убрзо након тога и још два за тада максималних четири разлике у корист височке Босне, 11:7. Финиш првог дијела употпуности припада домаћим, па успјевају употпуности да се врате у сусрет и голом Вукадина у посљедњој секунди одлазе на одмор са 12:12.

Наставак сусрета донио је ефикасну игру и једних и других, гол за гол, да би головима Аднана Хармандића и Елдина Траванчића послије контре Босна у 41. минуту поново отишла на максималних +4, 22:18. Успјела је Славија релативно брзо да се врати, и то са играчем мање у пољу да постигне три поготка и употпуности преокрене резултат на 24:23. Уз то Мочевић је везао двије одличне одбране и то је приморало Драгана Зовка да у 48.  минуту зовне тајм аут. Разбранили су гости младог Мочевића на голу, те и у наредним нападима феноменално зауставља још неколико покушаја гостујућих рукометаша, а то у нападу користе Младен Вукадин и Иван Бенић и воде Славију први пут у мечу на +3, 27:24, у 52. минуту.  Зауставио је Мочевић све прилазе свом голу и Славија је у посљедња четири минута ушла са огромних +3. Вратили су се гости и из тога, стигли на -1, али је Младен Вукадин још једном са пивота запечатио судбину гостију који су успјели само да смање резултат на коначних 29:28.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Вукадин са девет постигнутих голова, док је код гостију Аднан Хармандић постигао осам.

СЛАВИЈА – БОСНА ВИСОКО 29:28 (12:12)