„Делфини“ послије драме и петераца опет покорили Европу!

0
689

Ватерполисти Србије четврти пут заредом постали су шампиони Европе, пошто су у финалном мечу у Барселони, послије бољег извођења петераца, савладали домаћина Шпанију.

У регуларном дијелу сусрета било је 7:7.

Сигурни извођачи били су Филип Филиповић, Андрија Прлаиновић, Милан Алексић, Душан Мандић, да би побједоносни погодак постигао Милош Ћук који је искористио промашај Фернандеса.

Екипа Дејана Савића сада има укупно 26. злата када се рачунају највећа такмичења – Олимпијске игре, Свjетско првенство, Свjетски куп и Свjетску лигу).

Репрезентација Србије, рачунајући и Медитеранске игре и Универзијаду, на свом конту има укупно 49 одличја – 30 злата, 7 сребра, 12 бронзи.

Такође, био је ово 39. међусобни дуел против ‘Црвене фурије’, први послије претходне драме и петераца 2009. године, а наши момци су остварили 33. тријумф.

Утакмица на базену ’Пикорнељ’ почела је у спором ритму, а неочекивано су српски играчи били ти код којих је била примјетна нервоза. Нису успијевали да организују квалитетне нападе, срљали су нерезонским покушајима и домаћини су успјевали да се одбране.

Посљедица тога је чињеница да у првој дионици нису постигли гол, док је предност Шпанији у финишу донео Маљарак Гуељ.

Изабраници Дејана Савића успјели су да подигну ниво игре у других осам минута, али је ’Црвена фурија’ одлично парирала. Андрија Прлаиновић је изједначио, потом су погађали Стефан Митровић и Милан Алексић, да би у посљедњој секунди предност Шпанцима вратио Пероне.

Већ на старту другог полувремена домаћин је преко Дел Тора дошао до +2, срећом момци нису губили главу и одмах су преко Милоша Ћука ухватили прикључак.

Дошао је ред и на Мандића да се упише, изједначио је на 5:5, док екипу није поколебао ни гол у последњим секундама, када је Мунарис изједначио пред посљедњих осам минута.

Тек тада је виђена драма – Јакшић се коначно изборио за више простора, донио предност Србији, али је Маљарак убрзо изједначио.

У посљедњим минутима тим Србије је одбранио неколико играча мање, имао 13 секунди за побједу, али није успио да шутира.

Срећом, имао је више концентрације и прецизности у петерцима за наставак писања историје ватерпола.