Ево који су посланици из Српске освојили мандат

0
4707

У БиХ су јуче одржани општи избори. Иако још увијек трају пребројавања гласова и Централна изборна комисија није још саопштила коначне резултате, према досадашњих пребројаних 83 одсто гласова ово би трбали бити посланици који су освојили мандате за Народну скупштину Републике Српске и Представнички дом Парламентарне скупштине БиХ.

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 1

ДНС 2 – Душко Ивић, Душко Милетић

СНСД 2 – Дражен Врховац, Слободан Јавор

СДС 1 – Милан Тубин

ПДП 1 – Далибор Грабеж

ЗАЈЕДНО 1 – Сенад Братић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 2

СНСД 3 – Дарко Томаш, Саша Поповић, Огњен Жмирић

СДС 2 – Миладин Станић, Жељко Бабић

ПДП 1 – Милан Шврака

ДНС 1 – Дане Малешевић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 3

СНСД 4 – Владо Ђајић, Никола Шпирић, Зоран Тегелтија, Гордана Тешановић

ПДП 2 – Драшко Станивуковић, Игор Црнадак

ДНС 2 – Милан Радовић, Недељко Чубриловић

СДС 1 – Давор Шешић

СП 1 – Горан Селак

НДП 1 – Драган Чавић

УС 1 – Наталија Тривић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 4

СНСД 2 – Игор Жунић, Мара Милошевић

СДС 1 – Зоран Видић

СП 1 – Ристо Марић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 5

СДС 2 – Небојша Марић, Данијел Јошић

СНСД 2 – Александар Суботић, Горан Јеринић

СП 1 – Срђан Тодоровић

ДНС 1 – Славко Глигорић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 6

СНСД 3 – Недељко Ћорић, Милица Ловрић, Милутин Тасовац

СДС 2 – Дарко Митрић, Томица Стојановић

ДНС 2 – Ђорђе Поповић, Милан Дакић

ПДП 1 – Миленко Вићановић

СП 1 – Петар Ђокић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 7

СНСД 3 – Зоран Стевановић, Обрен Марковић, Душица Шолаја

ДНС 1 – Споменка Стевановић

СДС 1 – Костадин Васић

ЗАЈЕДНО 1 – Един Рамић

СП 1 – Саво Вулић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 8

СНСД 2 – Мирослав Вујичић, Љубомир Мрда

СДС 1 – Дарко Бабаљ

ДНС 1 – Ацо Станишић

ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 9

СНСД 3 – Лука Петровић, Илија Таминџија, Перо Петровић

СДС 2 – Небојша Вукановић, Бранко Бутулија

ДНС 1 – Славко Дангубић

СП 1 – Максим Скоко

КОМПЕНЗАЦИЈА

СНСД 4 – Радован Вишковић, Жељка Стојичић, Срђан Мазалица, Радован Вуковић

СДС 3 – Недељко Гламочак, Соња Караџић Јовићевић, Миланко Михајилица

ДНС 2 – Дарко Бањац, Зоран Спасојевић

ПДП 4 – Драган Галић, Јелена Тривић, Љубиша Крунић, Гордана Видовић

СП 1 – Андреа Дорић

НДП 3 – Крсто Јандрић, Наташа Стевановић, Александар Фулурија

Заједно за БиХ 1 – Бегија Смајић

УС 2 – Милан Петковић, Маринко Драгишић

НСРС УКУПНО

СНСД (28) – Дражен Врховац, Слободан Јавор, Дарко Томаш, Саша Поповић, Огњен Жмирић, Владо

Ђајић, Никола Шпирић, Зоран Тегелтија, Гордана Тешановић, Игор Жунић, Мара Милошевић,

Александар Суботић, Горан Јеринић, Недељко Ћорић, Милутин Тасовац, Милица Ловрић, Зоран

Стевановић, Обрен Марковић, Душица Шолаја, Мирослав Вујичић, Љубомир Мрда, Лука Петровић,

Илија Таминџија, Перо Петровић, Радован Вишковић, Жељка Стојичић, Срђан Мазалица, Радован

Вуковић

СДС (16) – Милан Тубин, Миладин Станић, Жељко Бабић, Давор Шешић, Зоран Видић, Небојша

Марић, Данијел Јошић, Дарко Митрић, Томица Стојановић, Костадин Васић, Дарко Бабаљ, Небојша

Вукановић, Бранко Бутулија, Недељко Гламочак, Соња Караџић Јовићевић, Миланко Михајилица

ДНС (13) – Душко Ивић, Душко Милетић, Дане Малешевић, Милан Радовић, Недељко Чубриловић,

Славко Глигорић, Ђорђе Поповић, Милан Дакић, Споменка Стевановић, Ацо Станишић, Славко

Дангубић, Дарко Бањац, Зоран Спасојевић

ПДП (9) – Далибор Грабеж, Милан Шврака, Драшко Станивуковић, Игор Црнадак, Миленко

Вићановић, Драган Галић, Јелена Тривић, Љубиша Крунић, Гордана Видовић

СП (7) – Горан Селак, Ристо Марић, Срђан Тодоровић, Петар Ђокић, Саво Вулић, Максим Скоко,

Андреа Дорић

НДП (4) – Драган Чавић, Крсто Јандрић, Наташа Стевановић, Александар Фулурија

Заједно за БиХ (3) – Сенад Братић, Един Рамић, Бегија Смајић

УС (3) – Наталија Тривић, Милан Петковић, Маринко Драгишић

ПД ПС БИХ

СНСД (5) – Небојша Радмановић, Војин Митровић, Драган Богданић, Сташа Кошарац, Лазар

Продановић

СДС (4) – Драган Мектић, Обрен Петровић, Мирко Шаровић, Александра Пандуревић

ПДП (2) – Бранислав Бореновић, Мира Пекић

ДНС (1) – Драгутин Родић

СП (1) – Јаков Галић

СДА (1) – Адил Османовић

Изборна јединица 1 – Небојша Радмановић, Драган Мектић, Бранислав Бореновић

Изборна јединица 2 – Војин Митровић, Драган Богданић, Обрен Петровић

Изборна јединица 3 – Сташа Кошарац, Лазар Продановић, Мирко Шаровић

Компензација – Александра Пандуревић, Мира Пекић, Драгутин Родић, Јаков Галић, Адил Османовић

Услови коментарисања:

Молимо упишите Ваш коментар
Молимо упишите Ваше име