„EYOF 2019“: Распоред и сатница такмичења

0
1328

Европски омладински олимпијски фестивал (EYOF) који ће у Босни и Херцеговини окупити више од 1.700 младих такмичарки и такмичара из 46 држава одржаће се од 9. до 16. фебруара у Сарајеву и Источном Сарајеву, а свечана церемонија отварања такмичења под мотом „We create together“ (Стварамо заједно) биће одржана 10. фебруара на Олимпијском стадиону Асим Ферхатовић Хасе у Сарајеву са почетком у 19 часова.

На EJOF-u ће учествовати више од 1.700 младих такмичарки и такмичара из 46 европских држава, а њихов званични долазак планиран је за 8. фебруар.


Алпско скијање

(Сва такмичења осим паралелне утрке одржат ће се на борилишту Јахорина)

9. фебруар

09:00 – 13:00 Незванични тренинг

10. фебруар

09:00 – 10:30 Велеслалом, тренинг за дјевојке и дјечаке

11:00 – 12:30 Велеслалом, тренинг за дјевојке и дјечаке

11. фебруар

08:30 – 10:00 Велеслалом, тренинг и загријавање

10:00 Велеслалом утрка дјевојчица, прва вожња

12:00 Велеслалом утрка дјевојчица, друга вожња

12. фебруар

08:30 – 10:00 Слалом, тренинг за дјевојке

10:00 Велеслалом, утрка дјечака, прва вожња

12:30 Велеслалом, утрка дјечака, друга вожња

13. фебруар

08:30 – 10.00 Слалом, тренинг и загријавање

10:00 Слалом утрка дјевојчица, прва вожња

12:00 Слалом утрка дјевојчица, друга вожња

14. фебруар

10:00 Слалом, утрка дјечака, прва вожња

12:30 Слалом, утрка дјечака, друга вожња

15:00 – 20:00 Тренинг (паралелно), дјевојке

15. фебруар

09:00 – 11:00 Мјештовито паралелно такмичење (Бјелашница)


Биатлон

(Такмичења се одржавају на борилишту Дворишта)

9. фебруар

09:00 – 13:00 Незванични тренинг

10. фебруар

10:00 – 12:00 Незванични тренинг за дјечаке

13:00 – 15:00 Незванични тренинг за дјевојке

11. фебруар

10:00 – 12:00 Званични тренинг за дјечаке

13:00 – 15:00 Званични тренинг за дјевојке

12. фебруар

10:00 – 11:30 Спринт за дјечаке на 7,5 километара

13:00 – 14:00 Спринт за дјевојке на 6 километара

13. фебруар

10:00 – 11:30 Појединачно за дјечаке на 12,5 километара

13:30 – 14:30 Појединачно за дјевојке на 10 километара

14. фебруар

09:30 – 11:30 Званични тренинг мјешовите штафете

15. фебруар

10:00 – 12:00 Мјешовита штафета (2×7,5 километара дјечаци и 2×6 километара дјевојчица)


Нордијско трчање

(Сва такмичења одржавају се на борилишту Игман)

9. фебруар

09:00 – 13:00 Незванични тренинг

10. фебруар

10:00 – 12:00 Званични тренинг, Интервал утрка класичним стилом, дјечаци и дјевојке

11. фебруар

10:00 – 11:30 Интервал утрка класичним стилом на 7,5 км за дјевојке

12:00 – 13:30 Интервал утрка класичним стилом на 10 км за дјечаке

14:30 – 16:00 Званични тренинг, Интервал утрка слободним стилом, дјечаци и дјевојке

12. фебруар

10:00 – 11:30 Интервал утрка слободним стилом на 5 км за дјевојке

12:00 – 13:30 Интервал утрка слободним стилом на 7,5 км за дјечаке

14:30 – 16:00 Незванични тренинг, спринт класичним стилом

13. фебруар

10:30 – 13:00 Званични тренинг, спринт класичним стилом за дјечаке и дјевојке

14. фебруар

10:30 – 11:10 Спринт класичном технике, квалификације за дјевојке

11:20 – 12:10 Спринт класичном технике, квалификације за дјечаке

13:00 – 15:00 Спринт класичном техником, финала

15:30 – 16:30 Званични тренинг, мјешовита штафета

15. фебруар

10:30 – 13:00 Мјештовита штафета 4×5 км


Сноуборд

(Сва такмичења се одржавају на борилишту Бјелашница)

9. фебруар

10:00 – 12:00 Незванични тренинг

10. фебруар

11:00 – 13:00 Тренинг Slopestyle

11. фебруар

10:00 – 15:00 Slopestyle, квалификације

12. фебруар

09:30 – 11:30 Slopestyle, полуфинале

12:20 – 14:00 Slopestyle, финале

13. фебруар

11:00 – 13:00 Big Air, тренинг

14. фебруар

09:00 – 12:30 Big Air, квалификације

12:30 – 15:00 Big Air, Финале

15. фебруар

Додатни дан


Хокеј на леду

(Све утакмице играју се на борилишту Зетра)

9. фебруар

09:00 – 16:00 Незванични тренинг

10. фебруар

09:00 – 10:00 Тренинг, Финска

10:15 – 11:15 Тренинг, Словачка

11:30 – 12:30 Тренинг, Чешка

13:00 – 14:00 Тренинг, Русија

14:15 – 15:15 Тренинг, Бјелорусија

15:45 – 16:45 Тренинг, Швицарска

11. фебруар

09:15 – 09:45 Тренинг, Финска

10:00 – 10:30 Тренинг, Словачка

10:45 – 11:15 Тренинг, Чешка

11:30 – 12:00 Тренинг, Русија

12:15 – 12:45 Тренинг, Бјелорусија

13:00 – 13:30 Тренинг, Швицарска

15:00 – 18:00 Финска – Словачка

19:30 – 22:30 Чешка – Русија

12. фебруар

09:15 – 09:45 Тренинг, Финска

10:00 – 10:30 Тренинг, Словачка

10:45 – 11:15 Тренинг, Чешка

11:30 – 12:00 Тренинг, Русија

12:15 – 12:45 Тренинг, Бјелорусија

13:00 – 13:30 Тренинг, Швицарска

15:30 – 18:00 Русија – Швицарска

19:30 – 22:30 Словачка – Бјелорусија

13. фебруар

09:15 – 09:45 Тренинг, Финска

10:00 – 10:30 Тренинг, Словачка

10:45 – 11:15 Тренинг, Чешка

11:30 – 12:00 Тренинг, Русија

12:15 – 12:45 Тренинг, Бјелорусија

13:00 – 13:30 Тренинг, Швицарска

15:00 – 18:00 Бјелорусија – Финска

19:30 – 22:30 Швицарска – Чешка

14. фебруар

13:30 – 16:30 Меч за пето мјесто

17:00 – 20:00 Меч за бронзану медаљу

20:30 – 23:30 Финале


Брзо клизање

(Сва такмичења одржавају се на борилишту Скендерија)

9. фебруар

10:00 – 17:00 Незванични тренинг

10. фебруар

09:00 – 16:00 Званични тренинг

11. фебруар

09:00 – 09:50 Загријавање дјевојке и дјечаци

10:05 – 12:55 1.500 метара, дјевојке и дјечаци

13:45 – 15:00 Мјешовита штафета 3.000 метара, квалификације

12. фебруар

09:00 – 09:50 Загријавање дјевојке и дјечаци

10:05 – 12:26 500 метара, дјевојке и дјечаци

12:46 – 13:30 Мјешовита штафета 3.000 метара, полуфинала

15. фебруар

07:30 – 09:00 Слободни тренинг

10:00 – 10:50 Загријавање, дјевојке и дјечаци

11:05 – 14:45 1.000 метара, дјевојке и дјечаци

14:20 – 15:15 Мјешовита штафета 3.000 метара, финале


Умјетничко клизање

(Сва такмичења одржавају се на борилишту Скендерија)

11. фебруар

15:50 – 19:10 Тренинг, дјевојке

19:20 – 21:30 Тренинг, дјечаци

12. фебруар

15:30 – 18:50 Тренинг, дјевојке

19:10 – 21:20 Тренинг, дјечаци

13. фебруар

07:00 – 10:20 Тренинг, дјевојке

10:30 – 12:40 Тренинг, дјечаци

13:00 – 17:20 Такмичење, дјевојке

17:40 – 20:25 Такмичење, дјечаци

14. фебруар

07:00 – 10:20 Тренинг, дјевојке

10:30 – 12:40 Тренинг, дјечаци

13:00 – 17:55  Такмичење, дјевојке

18:10 – 21:55 Такмичење, дјечаци


 

Карлинг

(Сва такмичења одржавају се у борилишту Дворана Пеки)

10. фебруар

11:00 – 13:15 Тренинг

14:15 – 15:45 Тренинг

11. фебруар

08:30 Велика Британија – Аустрија, Мађарска – Турска, Русија – Чешка

12:00 Норвешка – Хрватска, Пољска – Швицарска, Словенија – Њемачка

15:30 Русија – Турска, Аустрија – Чешка, Велика Британија – Данска

19:00 Словенија – Швицарска, Хрватска – Њемачка, Норвешка – Италија

12. фебруар

09:30 Турска – Данска, Велика Британија – Мађарска, Аустрија – Русија

13:30 Швицарска – Италија, Норвешка – Пољска, Хрватска – Словенија

17:00 Чешка – Мађарска, Русија – Данска, Турска – Велика Британија

13. фебруар

08:30 Њемачка – Пољска, Словенија – Италија, Швицарска – Норвешка

12:00 Аустрија – Турска, Чешка – Велика Британија, Данска – Мађарска

15:30 Хрватска – Швицарска, Њемачка – Норвешка, Италија – Пољска

19:00 Мађарска – Русија, Данска – Аустрија, Чешка – Турска.

14. фебруар

09:30 Пољска – Словенија, Италија – Хрватска, Њемачка – Швицарска

13:30 Данска – Чешка, Велика Британија – Русија, Мађарска – Аустрија

17:00 Италија – Њемачка, Норвешка – Словенија, Пољска – Хрватска

15. фебруар

09:00 Полуфиналне утакмице

13:30 Финале, меч за бронзану медаљу

Услови коментарисања:

Молимо упишите Ваш коментар
Молимо упишите Ваше име