Хамилтон славио на хиљадитој трци Формуле 1

0
91

Луис Хамилтон је славио на Великој награди Кине воженој данас у Шангају.

На јубиларној 1.000. утрци Формуле 1 у историји Британац је рутински славио. Иако је стартао са другог мјеста иза тимског колеге из Мерцедеса Валтерија Ботаса, одмах га је у првој кривини престигао и држао је прву позицију до краја трке и забиљежио 75. побједу у каријери.

Ботас је такође до краја трке задржао другу позицију, али је изгубио прво мјесто у првенству. Хамилтон је сада лидер Ф1 шампионата са 68 бодова, односно шест више од Ботаса.

Треће мјесто на данашњој трци припало је Себастиану Фетелу. Нијемац је стартао са трећег мјеста, али је одмах у првој кривини изгубио позицију од тимског колеге из Ферарија Чарлса Леклерка.

Ипак, Леклерку је након десет кругова наређено из бокса да мора пропустити четвероструког првака, те се он морао задовољити четвртим мјестом.