Ватерполисти Србије бољи од Хрватске

0
133

Ватерполисти Србије савладали су Хрватску са 11:9 у Нишу послије петераца. Након четири четвртине резултат је био 7:7 у трећем колу Д групе квалификација за Свјетску лигу.

Осим ове двије селекције у групи се налази и Румунија.

Изабраници Дејана Савића одлично су отворили дуел, пошто је Душко Пијетловић погодио за вођство домаће селекције, али су се потом “баракуде” разиграле. До краја прве четвртине Хрвати су успјели да преокрену резултат и тај период окончају са 3:1.

Расла је предност екипе коју са клупе преводи Ивица Туцак, те су тако у једном моменту у другом периоду дошли до предности од 5:2, али је Србија поготком Андрије Прлаиновића успјела са два гола заостатка да оде на одмор.

“Делфини” су много боље заиграли у наставку сусрета и успјели да неутралишу предност великог ривала. Имали су Хрвати све у својим рукама, али је сјајни Душан Мандић погодио у посљедњој секунди и донио изједначење српској селекцији.