Албанску заставу поставили на куполу цркве, полиција трага за починиоцима

21.03.2024. 19:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Македонска полиција трага за лицима која су поставила албанску заставу на куполу цркве Свети Атанасије на Тетовском брду.

Албанску заставу јуче су поставиле непознате особе, а Црквени одбор је обавијестио локалну власт о скрнављењу вјерског објекта, преносе македонски медији.

Такође, наводе, уочена је и застава теросристичке УЧК, која је постављена на бандеру код улаза у Калето.

Портпарол Сектора за унутрашње послове Тетово Марјан Јосифоски потврдио је да је по пријему пријаве одмах послата екипа на увиђај.

Сличан инцидент догодио се крајем новембра када је скинута застава Македонске православне цркве Охридске архиепископије са јарбола у дворишту манастира Светог Наума на Поповој шапки.

Застава је тада бачена, а на њено мјесто стављена је застава Албаније. Тетовска полиција ухапсила је починиоца за само неколико часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Паљанин испалио више хитаца након свађе Паљанин испалио више хитаца након свађе
Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци
У недјељу Света литургија у Цркви Светог пророка Илије на Лукама У недјељу Света литургија у Цркви Светог пророка Илије на Лукама
Најчитаније
  • Паљанин испалио више хитаца након свађе
    10h 43m
    2
  • Источно Ново Сарајево: Казне за уништавање имовине на дјечијим игралиштима
    11h 22m
    3
  • Подвизи и страдања браће Николић
    3h 39m
    0
  • У Источном Новом Сарајеву одржана хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка
    23h 5m
    0
  • ПСС јача организацију: Именовани повјереници у Власеници и Дервенти
    23h 54m
    0