Бјелорусија је увијек спремна да подржи Републику Српску

19.02.2024. 11:38
0
ИЗВОР: sputnikportal.rs

Предсједник Бјелорусије Александар Лукашенко изјавио је данас на састанку са предсједником Републике Српске Милорадом Додиком у Минску да је Бјелорусија спремна да обезбиједи помоћ и подршку Републици Српској, јавља бјелоруска новинска агенција Белта.

Лукашенко је истакао да је читао о активностима предсједника Српске током његове посјете Белорусији.

- Поздрављам ваше активности овдје. Треба да знате да ако вама нешто одговора у Бјелорусији у областима технологије, пољопривреде, индустрије или здравства, ми смо увијек спремни да вам помогнемо и да вас подржимо - рекао је Лукашенко.

Додик: Изузетан састанак са Лукашенком, настављамо сарадњу

Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је да је имао изузетан састанак са предсједником Бјелорусије Александром Лукашенком у Минску.

- Захвалио сам за подршку Републици Српској. Разговарали смо о привредној сарадњи и настављамо да сарађујемо - истакао је Додик након састанка.

Истакао је да Лукашенко разуме све процесе.

- Никада нећемо заборавити да је Лукашенко био у Београду 1999. године када је бомбардован наш народ - навео је Додик.

Навео је да постоји разумијевање и по питању санкција које је увео Запад, преноси РТРС.

Предсjедник Републике Српске Милорад Додик састао се данас у Минску и са премијером Белорусије Романом Головченком.

- У овим тешким временима имамо одличну сарадњу. Дошли сте у Бjелорусију на челу веома репрезентативне делегације и то говори о вашој великој заинтересованости за сарадњу с нама - рекао је Головченко током састанка.

Истакао је да је Бjелорусија спремна помогне развоју Српске.- Имамо већ и конкретне правце наше могуће сарадње. То је пољопривредна опрема и имаћемо те испоруке упркос потешкоћама у логистици - поручио је Головченко.

Рекао је да ова посjета представља нови подстицај за развој односа.

- Ми добро знамо колику пажњу ви посвећујете развоју економије Републике Срспске. Можемо констатовати да постижете веома добре резултате упркос катаклизмама на европском континенту. И наравно Бjелорусија као земља моћне индустрије спремна је да да свој допринос вашем развоју -навео је премијер Бjелорусије.

Навео је да Бjелорусија зна да БиХ захваљујући Српској није увела санкције Белорусији.

Коментари 0
Повезане вијести
Одржан састанак о иницијативи за изградњу цркве у насељу Младичко поље (ФОТО) Одржан састанак о иницијативи за изградњу цркве у насељу Младичко поље (ФОТО)
Пољска увела санкције Милораду Додику! Пољска увела санкције Милораду Додику!
Божовић одржао састанак са представницима комуналних предузећа, водовода и општине Источно Ново Сарајево Божовић одржао састанак са представницима комуналних предузећа, водовода и општине Источно...
Најчитаније
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    19h 13m
    17
  • Пронађено беживотно тијело мушкарца
    5h 14m
    0
  • Општина Пале: Анкета за грађане
    22h 4m
    9
  • Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
    4h 52m
    0
  • Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници "Др Драгиша Мишовић"
    6h 42m
    0