Одјељење хирургије јаче за специјалисту абдоминалне хирургије - др Стефана Тешановића

20.02.2026. 13:13
0
ИЗВОР: srna.rs

На Одјељењу хирургије Болнице "Србија" Источно Сарајево почео је да ради специјалиста абдоминалне хирургије Стефан Тешановић, који је након завршене специјализације наставио рад у овој здравственој установи, саопштено је из болнице.

Тешановић је специјализацију из абдоминалне хирургије започео 2020. године, а специјалистички испит положио је у јануару ове године.

Основну школу, гимназију и средњу стручну школу завршио је у Источном Сарајеву, а Медицински факултет у Фоча 2019. године, након чега је запослен је у Болници "Србија".

Током специјализације Тешановић је протеклих шест година, осим у матичној установи, стручно усавршавање обављао и у Универзитетској болници Фоча, Првој хируршкој клиници Клинички центар Србије, Институт за онкологију и радиологију Србије, те највећи дио времена у Ургентном центру Клиничког центра Србије.

Током специјализације завршио је и школу лапароскопије у организацији Удружења ендоскопских хирурга Србије, као и школу ултразвука абдомена и мале карлице Клиничко-болничког центра /КБЦ/ Звездара.

Тешановић је рекао да је веома срећан што је завршио важан дио свог образовања и што може да настави рад у Болници "Србија", захваливши менаџменту ове установе, као и менторима и колегама на подршци и пренесеном знању.

Он је нагласио да ће наставити стручно усавршавање и посвећен рад како би пацијентима била обезбијеђена квалитетна, сигурна и савремена здравствена заштита.

У Болници "Србија" су увјерени да ће Тешановић својим знањем, професионализмом и посвећеношћу значајно допринијети даљем развоју установе и унапређењу квалитета здравствене заштите пацијената.

Доктор Стефан Тешановић радиће понедјељком у хируршкој амбуланти од 9.00 часова. За преглед је потребна упутница породичног љекара, а наручивање није потребно.

Коментари 0
Повезане вијести
Првенство БиХ у олимпијском боксу у Источном Сарајеву од 24. до 26. априла Првенство БиХ у олимпијском боксу у Источном Сарајеву од 24. до 26. априла
Лунгов: Кроз фестивал “Лут фест” изнова откривам љепоту и шарм Источног Сарајева Лунгов: Кроз фестивал “Лут фест” изнова откривам љепоту и шарм Источног Сарајева
Боксери "Славије" из Источног Сарајева најбољи на „Ноћи шампиона“ Боксери "Славије" из Источног Сарајева најбољи на „Ноћи шампиона“
Најчитаније
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    2h 6m
    4
  • На данашњи дан рођена бака Роса Кончар
    2h 7m
    2
  • Источно Сарајево: Пронађен кокаин, једно лице лишено слободе
    3h 3m
    0
  • Мање познате чињенице о априлском рату и херојској борби авијације Краљевине Југославије: Камиказе на српском небу
    20h 58m
    9
  • Нацистичка Њемачка на данашњи дан бомбардовала Београд
    22h 58m
    0