Болница „Србија“: Прикупљено 49 јединица крви

30.06.2020. 17:41
0
ИЗВОР: СРНА

Удружење добровољних давалаца крви Сарајевско-романијске регије и Служба за трансфузију Болнице "Србија" организовали су данас у Источном Сарајеву акцију добровољног давања крви, на којој је прикупљено 49 јединица ове драгоцјене течности.

Предсједник Удружења Госпава Пејић изјавила је да је било 70 пријављених који су понудили крв, а 49 је узето, док су остали враћени из одређених разлога.

- Акција је била успјешна, а важно је истаћи и да је 10 људи дало крв први пут. Било је неколико ветерана, као и оних који су крви дали неколико пута до сада, међу којима је било и младих и старијих - истакла је Пејићева.

Пејићева је напоменула да је Болница "Србија" почела радити у пуном капацитету и потрошња је велика, па резерве крви неће дуго трајати.

- Када је ријеч о недостатку крвих група, негативне увијек фале, али позивамо све људе да се одазову нашим акцијама. Могу да се јаве у Службу за трансфузију Болнице `Србија` или нама у Удружење - рекла је Пејићева.

Она је напоменула да је акција реализована уз строго придржавање мјера због тренутне епидемиолошке ситуације, те да је вршена дезинфекција простора, али и давалаца, као и да је кориштена заштитна опрема, а сатница је била строго испоштована, тако да се нису стварале гужве.

Пејићева је захвалила шефу Службе трансфузије Болнице "Србија" Јелени Стојановић Лукић за разумијевање приликом организовања сваке акције добровољног давалаштва крви, додајући да би сљедећа требало да буде одржана 15. јула на Сокоцу.

Коментари 0
Повезане вијести
Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО) Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ! Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ!
Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    17h 22m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    14h 40m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    17h 45m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    21h 14m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    16h 50m
    0