Бора Ђорђевић ће бити сахрањен у Чачку

04.09.2024. 14:16
1
ИЗВОР: rtrs.tv

Рок музичар Борисав Бора Ђорђевић /72/, који је преминуо у Љубљани, биће сахрањен на Централном гробљу у родном Чачку.

- Бора ће по његовој жељи почивати у Чачку - рекао је за Вечерње новости менаџер "Рибље чорбе" Бане Обрадовић.

Он је рекао да је Бора својим дјелима оставио неизбрисив траг.

- Напустио нас је велики човјек, музичар, певач, композитор, геније, писац, друг и брат. Човјек кога никад нећемо заборавити. част је било познавати га. Ово је велики губитак за све - додао је Обрадовић.

Рок музичар и пјесник и фронтмен бенда "Рибља чорба" Бора Ђорђевић преминуо је рано јутрос у Клиничко-болничком центру у Љубљани, послије тешке борбе са хронично опструктивном болешћу плућа.

Бора је рођен у Чачку 1. новембра 1952. године, био је главни вокал и текстописац рок групе "Рибља чорба" од њеног оснивања 1978. године.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Neven 04.09.2024. 14:38
    Neka je vječan slava i spokoj velikom Bori Čorbi, legendi. Legende nikad ne umiru, ostaju velika djela koja su tokom života stvorili.
Повезане вијести
Данас сахрана Бобана Кустурића у Бањалуци Данас сахрана Бобана Кустурића у Бањалуци
Душко Вујошевић ће бити сахрањен у Алеји заслужних грађана Душко Вујошевић ће бити сахрањен у Алеји заслужних грађана
Сахрањен Маринко Бјелица, отац који за отаџбину дао трoje дјеце Сахрањен Маринко Бјелица, отац који за отаџбину дао трoje дјеце
Најчитаније
  • Прича о Цркви Преображења Господњег: Судбина је одредила да овај храм буде саграђен у Сарајеву
    20h 28m
    1
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    7h 58m
    39
  • Лице тешко повријеђено у саобраћајној незгоди на магистралном путу Подроманија – Рогатица
    19h 20m
    0
  • Видовић: Jеднократна помоћ пензионерима до краја августа
    17h 33m
    3
  • Прослављена слава Цркве Преображења Господњег у Пофалићима
    15h 27m
    0