Цијене нафте на највишем нивоу у протеклих пет седмица

07.10.2022. 19:19
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијена нафте на свјетском тржишту данас је порасла за око три одсто на највиши износ у протеклих пет седмица због одлуке Организације произвођача и изозника нафте и њихових савезника, ОПЕК плус да смање дневну производњу, упркос забринутости од могуће рецесије и раста каматних стопа.

У Лондону је цијена сирове нафте "брент" из Сјеверног мора порасла за 2,73 долара и износи 97,15 долара по барелу.

У Њујорку је цијена свијетле сирове нафте већа за 2,94 долара и сада је 91,39 долара по барелу.

Чланице ОПЕК плус постигле су 5. октобра сагласност смањење дневне производње од два милиона барела што је било много више од очекиваног.

Саудијска Арабија саопштила је данас да је смањење дневне производње од два милиона барела било неопходно као одговор на раст каматних стопа на Западу и слабљење глобалне економије.

Коментари 0
Повезане вијести
Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара
Цијена нафте испод 78 долара Цијена нафте испод 78 долара
Цијене нафте пале на тромјесечни минимум усљед изгледног споразума Америке и Ирана Цијене нафте пале на тромјесечни минимум усљед изгледног споразума Америке и Ирана
Најчитаније
  • Полиција саопштила да није употријебила силу током службених радњи на Палама
    18h 51m
    49
  • Убиство судије Илића
    13h 36m
    48
  • Паљанка Софија Шкипина први дипломирани економиста са просјеком 10,00 у историји факултета
    22h 37m
    6
  • Којић затражио објашњење МУП-а о полицијској акцији у дискотеци „Енигма“
    21h 22m
    0
  • Застава Српске завијорила се на јарболу у Палама
    13h 11m
    3