Цијене нафте у даљем порасту

06.10.2022. 20:06
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијене нафте на свјетском тржишту данас су поново у порасту након што су Организација произвођача и извозника нафте и њихови савезници ОПЕК плус постигли сагласност за смањење дневне производње за два милиона барела дневно.

У Лондону је цијена сирове нафте брент из Сјеверног мора порасла за 73 цента и сада је 94,10 долара по барелу.

У Њујорку је цијена свијетле сирове нафте већа за 49 центи и износи 88,25 долара по барелу.

Споразум у ОПЕК плус постигнут је пред ембарго ЕУ на руску нафту и довешће до смањења испорука нафте на тржиште које је већ слабије снабдјевено.

- Вјерујемо да ће објављена мјера имати знатан утицај на цијене. До децембра барел брента биће већи од 100 долара по барелу - рекао је аналитичар тржишта Хорхе Леон из фирме "Ристад енерџи".

Коментари 0
Повезане вијести
Погледајте колико коштају полутке и зашто их потрошачи рађе купују него товљенике Погледајте колико коштају полутке и зашто их потрошачи рађе купују него товљенике
"Скачу" цијене пелета у БиХ "Скачу" цијене пелета у БиХ
Нови цјеновник: Поскупљује храна у институцијама БиХ Нови цјеновник: Поскупљује храна у институцијама БиХ
Најчитаније
  • Био је најстарији становник Југославије: Сахранио све најмилије, израсли му трећи зуби
    10h 11m
    2
  • Записи Владислава Скарића откривају кључну улогу Срба у историји Сарајева
    10h 8m
    8
  • Сестре Ковач - чувари изворне пјесме
    11h 35m
    1
  • Мастиловић: Конференција о Дејтону истражује промjене и утицаје на БиХ
    9h 55m
    20
  • У Палама конференција посвећена 30 година Дејтонског споразума
    12h 2m
    17