У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити променљиво облачно вријеме уз сунчане периоде и повремену кишу, али и даље топло уз температуру ваздуха до 37 степени Целзијусових.
Како је саопштено из Републичког хидрометеоролошког завода, киша и пљускови са грмљавином очекују се данас од средине дана и шириће се од запада ка истоку и југоистоку, а локално су могући и јачи пљускови.
Касније послије подне и увече постепено смањење облачности са сјеверозапада. На југу ће бити најтоплије и углавном сунчано, а дуваће слаб до умјерен вјетар, током дана у зони пљускова повремено и јак, сјеверни и сјеверозападни. У Херцеговини и на југоистоку умјерен и јак јужни вјетар.
Максимална температура ваздуха од 30 на западу до 35 на истоку, на југу до 37, у вишим предјелима на западу од 26 степени Целзијусових.