Данас облачно и суво

11.01.2020. 09:16
0
ИЗВОР: Srna

У Републици Српској и Федерацији БиХ /ФБиХ/ данас ће бити претежно облачно, суво и прохладно вријеме, а у вишим предјелима могуће је мање провијавање снијега.

Поподне ће на сјеверу, западу и југу бити промјењивије, а облачно од централних предјела према истоку, гдје у вишим предјелима може бити провијавања снијега, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Дуваће слаб до умјерен сјеверни вјетар, у планинама појачан, а у Херцеговини умјерена бура.

Највиша дневна температура ваздуха од три до осам, на југу до 12, на планинама од минус два степена Целзијусова.

Према прогнози Федералног хидрометеоролошког завода, јутрос преовладава претежно облачно вријеме, сунчаније у западним и сјеверозападним дјеловима, а у Херцеговини мало до умјерено облачно и сунчано.

Температура ваздуха измјерена у 7.00 часова: Соколац минус девет, Рудо минус осам, Вишеград минус седам, Шипово и Бугојно минус шест, Приједор минус пет, Билећа, Бјелашница, Рибник и Србац минус четири, Бањалука, Мркоњић Град, Нови Град, Бихаћ, Ливно и Сребреница минус три, Добој, Тузла и Хан Пијесак минус два, Бијељина, Зворник и Чемерно минус један степен Целзијусов. У Мостару је била нула степени, у Требињу два, Гацком три, Мраковици четири, те Неуму пет степени Целзијусових.

Висина снијега јутрос је на Хан Пијеску износила 35 центиметара снијега, у Сребреници и на Сокоцу 12, на Чемерну осам, у Рудом шест и у Вишеграду пет.

Коментари 0
Повезане вијести
За викенд облачно уз кишу, сусњежицу и снијег За викенд облачно уз кишу, сусњежицу и снијег
Сутра облачно и хладније Сутра облачно и хладније
Сутра киша и натпросјечно топло Сутра киша и натпросјечно топло
Најчитаније
  • Прича о шајкачи – како је српска капа добила име
    22m
    709
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    13h 2m
    6
  • Момо Капор: ​Kако се Српкиње свађају са мужевима на мору!
    21h 21m
    33
  • Општина Рогатица: Саопштење поводом наводне појаве секти или сличних организација на подручју општине
    13h 48m
    0
  • Сјећање: Индијци су стајали раме уз раме са српским војницима на Солунском фронту
    20m
    35