Данас почиње производња вакцине „Спутњик ве“ у Торлаку

04.06.2021. 10:55
0
ИЗВОР: Срна

У београдском Институту за вирусологију, вакцине и серуме „Торлак“ данас би требало да почне производња руске вакцине против вируса корона „спутњик ве“.

Авион из Русије са компонентама потребним за производњу вакцине „спутњик ве“ слетио је јуче на београдски Аеродром „Никола Тесла“.

Руски национални институт за епидемиологију и микробиологију „Гамалеја“ потврдио је 19. маја квалитет пробне вакцине произведене на „Торлаку“ и одобрио производњу вакцина „спутњик ве“.

Србија ће тако постати прва земља у Европи која ће производити „спутњик ве“, вакцину руског Института „Гамалеја“.

Према договору предсједника Србије Александра Вучића и Русије Владимира Путина, вакцина произведена у „Торлаку“ користиће се првенствено за имунизацију грађана Србије, али ће Србија помагати и региону.

Коментари 0
Повезане вијести
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце
Најчитаније
  • Због удеса обустављен саобраћај на дионици пута Рогатица-Подроманија
    22h 2m
    1
  • „Beerka“ поново стиже: од 12. до 14. јуна у Источном Сарајеву
    8h 17m
    0
  • Предузеће из Рогатице оштећено за више од 14.000 КМ
    8h 4m
    0
  • Лице из Трнова лице лишено слободе због пријетњи по живот
    8h 5m
    0
  • Није требало да убијемо попа
    3h 10m
    0