Димитров у финалу Париза

04.11.2023. 19:00
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Бугарски тенисер, тренутно 17. на свијету, Григор Димитров побиједио је грчког тенисера Стефаноса Циципаса са 2:1, по сетовима је било 6:3 6:7 7:6.

Сјајно је Бугарин отворио полуфинални меч те доста рутински добио први сет. Циципас није бриљирао, цијела два сета није имао ниједну брејк лопту, али зато ''тенски пенали'' били су на страни Грка.

Циципас је сигурно дошао до поравнања у сетовима добивши тај брејк другог сета са 7:1 у поенима.

Потом се ушло у трећи сет и као што је и било очекивано најбоље је било виђено у овом дијелу игре. Стефанос је дошао до својих први брејк лопти, испоставиће се и једине које су виђене у цијелом сету, али Бугарин је био сталожен у кључним моментима.

И тако смо дошли до новог тај брејка, али овога пута, овај сегмент игре, отишао је на страну 17. играча свијета који га је освојио са 7:3 у поенима.

Ово је друго финале за Димитрова на турнирима из Мастерс серије, а у финалу ће чекати бољег из дуела Ђоковића и Рубљова.

Коментари 0
Повезане вијести
Чланови Тениског клуба „Меридиан" учествују на IMG Academy у САД-у Чланови Тениског клуба „Меридиан" учествују на IMG Academy у САД-у
Карлос Алкараз неће играти на мастерсу у Мадриду Карлос Алкараз неће играти на мастерсу у Мадриду
Ђоковић због повреде одустао од мастерса у Мадриду Ђоковић због повреде одустао од мастерса у Мадриду
Најчитаније
  • Марш „Бесмртног пука“ у суботу на Палама
    20h 27m
    0
  • Данас Марковдан
    8h 43m
    0
  • Спасовданскe свечаности у Источном Новом Сарајеву
    3h 38m
    0
  • У Српској сутра нерадни дан
    8h 54m
    0
  • Источно Сарајево: „Мини голф из блока“ у недјељу у Парку великана
    23h 20m
    0