Ђајић: Грађани да се одговорно понашају током празника

25.12.2020. 15:38
0
ИЗВОР: СРНА

Генерални директор Универзитетског клиничког центра /УКЦ/ Републике Српске у Бањалуци Владо Ђајић апеловао је да се сви грађани током новогодишњих и божићних празника придржавају прописаних епидемиолошких мјера, јер би масовно ширење вируса корона онемогућило нормално функционисање здравственог система.

Ђајић је рекао новинарима у Бањалуци да УКЦ збрињава огроман број ковид пацијената и да су у овој здравственој установи забринути због предстојећих празника будући да би свако повећање броја обољелих значило додатни притисак на здравствени систем.

Он је поручио свима да одустану од приватних забава са много гостију да не би угрозили властито и здравље најближих.

- У име здравствених радника и пацијената, апелујемо да се сви грађани током новогодишњих и божићних празника, као и других светковина, придржавају мјера за спречавање ширења вируса корона и да славља не организују у већим групама, у приватним кућама и викендицама, кријући се од инспекције - нагласио је Ђајић.

-           

Коментари 0
Повезане вијести
Рођено 25 беба у Српској Рођено 25 беба у Српској
Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    20h 50m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    1h 51m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    2h 53m
    0
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    20h 36m
    1
  • Одличан наступ Џудо клуба „Рандори“ на Првенству БиХ у Сарајеву
    17h 5m
    0