Дозвољен риболов на ушћима Ћехотине, Бистрице и Сутјеске

02.06.2021. 10:28
0
ИЗВОР: Радио Фоча

Одлуком Управног одбора Спортско-риболовног друштва „Младица“, од јуче је престала да важи забрана риболова на ушћима Ћехотине, Бистрице и Сутјеске у Дрину, која је била на снази од 4. маја због мријеста скобаља, односно због заштите и очувања рибљег фонда.

Риболовачка комисија оцијенила је да је завршен мријест скобаља, тако да је од данас риболов дозвољен.

Из Спортско-риболовног друштва „Младица“ напомињу да је у току ловостај на младицу, као угрожену рибљу врсту, који је почео 1. фебруара и траје до 31. августа, а да је минимална дозвољена мјера улова након престанка ловостаја 100 центиметара.

Од данас престаје ловостај на рибљу врсту липљен, а минимална дозвољена мјера улова је 30 центиметара.

Коментари 0
Повезане вијести
Позив за рибиловце и полазнике школе риболова Позив за рибиловце и полазнике школе риболова
Фоча: Напредни инвазивни ултразвук за прецизну дијагнозу срчаних обољења Фоча: Напредни инвазивни ултразвук за прецизну дијагнозу срчаних обољења
У Фочи 12. јуна бесплатне консултације у оквиру процеса вантјелесне оплодње У Фочи 12. јуна бесплатне консултације у оквиру процеса вантјелесне оплодње
Најчитаније
  • Пале: Након свађе употријебљено ватрено оружје
    5h 8m
    4
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    6h 36m
    0
  • Сутра „Конференција беба“ у Источном Новом Сарајеву
    6h 3m
    0
  • „Пекара Златно зрно“ другу годину побједник на Меморијалном турниру „Бошко Вујадин“
    7h 50m
    0
  • Више десетина Срба приведено на Газиместану након парастоса
    21h 15m
    0