Државни органи Црне Горе, упркос ставу великог броја грађана и све масовнијих протестних литија, кренули су у спровођење Закона о слободи вјероисповијести, пишу "Вечерње новости".
Не чекајући почетак најављеног експертског дијалога правних тимова Митрополије црногорско-приморске и Владе Црне Горе о спорним дијеловима овог закона, који дискриминишу Српску православну цркву /СПЦ/, Управи за имовину почела је да стиже документација о статусу вјерских објеката у Даниловграду, Никшићу и Гусињу.
Ови акти, наводи се у тексту, тичу се манастира Острог и Ждребаоник, као и других храмова и добара.
Адвокат Митрополије Далибор Кварић рекао је да је владина прича о дијалогу превара како би у тишини спроводили Закон, припремали докуметацију и достављали је надлежним органима.
Лист подсјећа да је највећи проблем државних чиновника непознаница како је црквена имовина уопште могла да буде уписана као својина СПЦ.
-Велика нам је непознаница како и на основу чега је упис извршен и шта је то мотивисало поједине катастре да могу уписивати имовину на СПЦ- рекао је за "Побједу" директор Управе за имовину Блажо Сарановић, најављујући поступке за ревизију ових укњижби.