Европа жели Сјеверну Македонију

14.07.2022. 17:14
0
ИЗВОР: srna.rs

Предсједник Европске комисије Урсула фон дер Лајен изјавила је да ЕУ жели да Сјеверна Македонија постане чланица блока.

- Ми желимо вас у ЕУ - рекла је она на македонском језику обраћајући се парламенту те земље.

Фон дер Лајенова је подржала приједлог Француске који ће омогућити почетак приступних преговора за Скопље и елиминисати примједбе Бугарске.

- Билатерална питања, као што су она у домену историје, нису услов за приступ чланству. Апсолутно нема сумње да је македонски ваш језик - нагласила је она.

Она је додала да, такође, француски приједлог поштује национални идентитет Сјеверне Македоније и да је вријеме да Скопље крене напријед.

У међувремену, више хиљада људи протестовало је испред парламента због приједлога описујући га као "продају". Чак и унутар парламента, док је већина посланика са поштовањем слушала излагање фон дер Лајенове, оно је у једном тренутку прекинуто звиждуцима и узвицима, наводи АП.

Коментари 0
Повезане вијести
ЕУ разматра потпуну забрану продаје цигарета с филтером ЕУ разматра потпуну забрану продаје цигарета с филтером
Дужа чекања на прелазима према Хрватској Дужа чекања на прелазима према Хрватској
Ускоро почиње зимско рачунање времена Ускоро почиње зимско рачунање времена
Најчитаније
  • Јелена Анжујска – прва српска краљица са ореолом светице
    2h 7m
    1
  • Посни колач са вишњама и маком
    12h 4m
    1
  • Елек и Зупчева најавили ТВ дуел
    8h 51m
    4
  • Живот и смрт свештеника Стевана Трифковића, чувеног попа Стијепа: Симбол отпора сарајевских Срба
    12h 12m
    2
  • Цетиње, град херој: Погледајте списак добровољаца у рату 1991/1992. године
    23h 54m
    3