Фоча: Људи да схвате да вирус није негдје далеко

04.05.2020. 13:43
0
ИЗВОР: СРНА

Чињеница да су двије особе из Фоче, које се налазе на лијечењу у Унивезитетском клиничком центру у Бањалуци, позитивне на вирус корона, битно је промијенила епидемиолошку ситуацију у овој општини у којој до сада није било заражених Ковидом-19, истакнуто је на данашњој сједници општинског Штаба за ванредне ситуације.

На сједници је наведено да су особе које су биле у контакту са позитивним на вирус корона стављене у кућну изолацију, те да се чекају резултати њиховог тестирања.

Начелник општине Фоча Радисав Машић рекао је да је ово разлог да се ситуација уозбиљи и да људи схвате да вирус није негдје далеко.

- Због тога ће мјере које су већ прописане и које струка стално форсира од данас бити строже примјењиване. Комунална полиција и полиција до сада су углавном упозоравале, а од данас ће кажњавати, јер једини начин да зауставимо ширење вируса корона је да поштујемо све мјере - истакао је Машић.

Он је нагласио да ће инспекција вршити појачану контролу придржавања мјера и у свим оним објектима којима је након ублажавања ограничења одобрен рад.

Машић је најавио да ће у Фочи, слично као за првомајске празнике, нерадни дан за све трговине бити субота, 9. мај, који се слави као Дан побједе над фашизмом, али и као Дан општине Фоча.

- Тог дана радиће само пијаца, и то за продавце из наше општине. Обавезали смо предузећа `Комуналац` и `Извор` да очисте пијацу и да је дезинфикују, а сви који буду долазили на пијацу мораће строго да се придржавају свих мјера - рекао је Машић.

Са састанка Штаба је поручено да се настављају редовни послови прања улица и дезинфекције јавних површина, и то током полицијског часа.

Дезинфекција Универзитетске болнице, Дома здравља и осталих јавних површина врши се понедјељком, сриједом и петком.

Коментари 0
Повезане вијести
Oтворен Центар за дојку при Универзитетској болници у Фочи Oтворен Центар за дојку при Универзитетској болници у Фочи
Фоча: За опремање Центра за дојку прикупљено више од 60.000 КМ Фоча: За опремање Центра за дојку прикупљено више од 60.000 КМ
Фоча: Радник "Пошта Српске" рањен из ваздушне пушке при претовару пошиљке Фоча: Радник "Пошта Српске" рањен из ваздушне пушке при претовару пошиљке
Најчитаније
  • Паљанин пријетио полицијском службенику, па лишен слободе
    5h 26m
    0
  • Уштипци са шпинатом
    1h 29m
    0
  • Активан нови радар - препознаје чак и украдена аута
    5h 50m
    0
  • Пет славских салата које се најбрже праве
    22h 41m
    0
  • Оскрнављен споменик убијеном инспектору Ненаду Марковићу у Бијељини
    21h 22m
    0