Фотографија бомбардовања Пала на Амбасади САД у Москви (ВИДЕО)

02.03.2022. 20:46
0
ИЗВОР: palelive.com

Насловна страна листа Тајмс од 11. септембра 1995. године о бомбардовању Пала са чувеном фотографијом Милета Рајића, осванула је јуче на згради америчке амбасаде у Москви.

На насловној страници се види гранатирање Јахоринског потока са поруком: „Довођење Срба у пакао масовним бомбардовањем отвара врата миру“.

НАТО снаге су 30. августа бомбардовале положаје Војске Републике Српске, а акција се звала „Намјерна сила“.

Том приликом страдало је више од стотину недужних цивила, а бачено је 1.026 бомби, а укупна тежина баченог експлозива износила је око 10.000 тона.

Од посљедица бомбардовања осиромашеним уранијумом након рата у Републици Српској је преминуо велики број лица.

Није познато ко је поставио насловну страну Тајмса на амбасаду САД, а аматерски видео се дијели на социјалним мрежама.

Видео: palelive.com

Коментари 0
Повезане вијести
Душан Спасојевић одржао предавање на Филозофском факултету поводом Дана државности Грчке Душан Спасојевић одржао предавање на Филозофском факултету поводом Дана државности Грчке
Пријаве за 14. изложбу ручних радова у Палама од 1. априла Пријаве за 14. изложбу ручних радова у Палама од 1. априла
Обиљежавање три деценије Студијског програма српски језик и књижевност Обиљежавање три деценије Студијског програма српски језик и књижевност
Најчитаније
  • Протојереј Данило Дангубић: Наташини крстови
    17h 27m
    9
  • Посна лазања са парадајз сосом
    21h 47m
    2
  • Глуховић: Eвидентиран већи број кварова
    18h 53m
    4
  • Ноћас почиње љетње рачунање времена
    21h 1m
    0
  • Дестилерија из Србије са седам година старом шљивовицом побједник фестивала ракије
    11h 41m
    0