Град богатији за једног дјечака и једну дјевојчицу

06.10.2020. 08:11
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођени су дјевојчица и дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 46 пацијената.

Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа није имала интервенција.

Град уредно снабдијевен водом.

Електродистрибуција:

Пале,

Због радова на дијелу 10 kV далековода Требевић“ данас ће, у периоду од 9.00 до 14.00 часова, доћи до привременог прекида у испоруци електричне корисницима трафо подручја: Бетонара Коран, Коран Силос, Којић и Беговина.

Вишеград,

Због радова на дијелу 10 kV далековода Жупа“, данас ће,  у периоду од 7.00 до 19.00 часова, доћи до привременог прекида у испоруци електричне енергије корисницима трафо подручја: Омерагићи, Влаховићи, Гостилја, Дубово, Преловска Ријека, Поздерчићи, Блаце, Стари Брод и Клашник.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 11 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 10 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

Саобраћај се на већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ одвија успорено, по мокрим и клизавим коловозима због кише која је падала током ноћи.

У котлинама и дуж ријечних токова, те преко превоја мјестимично има магле или ниске облачности, а на дионицама које пролазе кроз усјеке и поред камених косина, могући су одрони земље или камења на коловоз.

Из Ауто-мото савеза Републике Српске истичу да је на путевима на којима се изводе радови обавезно поштовање привремене сигнализације која регулише саобраћај, те возачима савјетују опрезну вожњу, прилагођену стању и условима на путу.

На граничним прелазима у БиХ јутрос нема дужих задржавања.

На граничном прелазу Хум није дозвољен улазак у Црну Гору, док је гранични прелаз Делеуша од раније затворен због радова. На граничном прелазу Метаљка на путу Чајниче-Пљевља могућ је улазак у Црну Гору у времену од 7.00 до 19.00 часова.

Србија је отворила своје граничне прелазе са БиХ без неопходног теста на вирус корона.

Грађани БиХ могу ући у Србију у транзиту кроз Хрватску не дужем од 12 часова, без теста на вирус корона.

БиХ отворила је границе према Хрватској, Србији и Црној Гори, а одлука се односи само на грађане те три земље.

Улазак у БиХ за стране држављане омогућен је уз негативан ПЦР /пи-си-ар/тест на вирус корона који не смије бити старији од 48 часова.

Улазак у Црну Гору из БиХ могућ је само уз обавезни пи-си-ар, "Елиса" или "Ецлиа" тест стар максимално 72 часа.

Дјеца до пет година не морају имати урађен један од наведених тестова како би ушли у Црну Гору.

У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз семафоре.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће преовладавати претежно облачно вријеме, уз локално многућу слабу кишу и темперетуру вздуха до 25 степени Целзијусових.

Јутро ће бити умјерено до претежно облачно, на југу, југоистоку и у дијелу централних предјела могућа пролазна краћа киша или пљусак, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Током дана у већини предјеле биће промјенљиво облачно, осим на сјеверозападу, гдје ће бити претежно сунчано вријеме.

Дневна температура ваздуха биће од 18 до 22 степена, на сјевероистоку до 25 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас топло, температура до 36 степерни Данас топло, температура до 36 степерни
Очекује се појачана фреквенција возила према граничним прелазима Очекује се појачана фреквенција возила према граничним прелазима
Српска богатија за 18 беба Српска богатија за 18 беба
Најчитаније
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    10h 10m
    0
  • Познат идентитет убијене српске повратнице
    7h 42m
    5
  • Инциденти на Булевару – лете бакље, чују се топовски удари, само неколико минута по завршетку протеста
    22h 46m
    6
  • Издато упозорење за цијелу БиХ, али не због врућине
    10h 24m
    0
  • Преминуо познати хирург Емир Солаковић
    7h 38m
    0