Хеликоптери из Србије стигли на Тјентиште

13.08.2024. 14:56
0
ИЗВОР: srna.rs

Два хеликоптера специјализована за гашење пожара из Србије стигла су на Тјентиште у општини Фоча, гдје ће се прикључити акцији гашења великог пожара на локалитету Националног парка "Сутјеска".

Хеликоптере из Србије су дочекали директор Републичке управе цивилне заштите Борис Трнинић, директор Хеликоптерског сервиса Републике Српске Бобан Кустурић, те начелник општине Фоча Милан Вукадиновић.

Посљедњу интервенцију хеликоптери из Србије су имали у Македонији, гдје су пет данас гасили пожар.

На локалитету Тјентишта гори стољетна црногорична шума, те је из Републике Српске апеловано да се одобри долазак хеликоптера из Србије без чије помоћи пожар не може бити стављен под контролу.

Даноноћна борба са пожаром у Националном парку "Сутјеска" и даље траје. Ватра је на великој шуми на локалитету Горње баре – Сиљевица на лијевој страни кањона ријеке Сутјеске.

Екипе Републичке управе цивилне заштите, Спасилачке службе "Волф" из Фоче, општинске Цивилне заштите општине, ватрогасци из Фоче, Гацка, радници НП "Сутјеска", те по два хеликоптера Хеликоптерског сервиса Републике Српске и Оружаних снага БиХ дејствовали су у очекивању два хеликоптера из Србије.

Савјет министара синоћ је, на приједлог Министарства безбједности, једногласно донио одлуку о тражењу међународне помоћи за заштиту и спасавање у гашењу пожара, након што су пожари задесили БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
Приједор: Потпуно изгорјела радионица, Библија остала нетакнута Приједор: Потпуно изгорјела радионица, Библија остала нетакнута
Огласила се полиција након пожара на Младицама Огласила се полиција након пожара на Младицама
Пожар у стану на Младицама, смртно страдала једна особа Пожар у стану на Младицама, смртно страдала једна особа
Најчитаније
  • Страшна несрећа на ауто-путу: Погинуле мајка и беба из БиХ
    11h 22m
    0
  • На данашњи дан умрла Милунка Савић
    15h 34m
    0
  • Пети октобар 25 година касније - дан који је промијенио Србију
    15h 29m
    4
  • У Чаклама сутра парастос убијеним српским борцима
    12h 26m
    3
  • Страдање херцеговачких Срба у Великом рату: Терор који су покушали да заташкају
    15h 44m
    5