„Историјски час – Хирошима и Нагасаки“ на Филозофском факултету Пале

22.06.2021. 11:01
0
ИЗВОР: Катера

У четвртак 24. јуна 2021. године, у амфитеатру Филозофског факултета Пале биће одржан онлајн „Историјски час – Хирошима и Нагасаки“. Организатори Историјског часа су Универзитет у Нагасакију, Меморијални музеј мира у Хирошими, Универзитет у Источном Сарајеву и Универзитет у Бањој Луци, уз подршку Амбасаде Босне и Херцеговине у Јапану.

Историјски час почиње у 9:00 часова, а програмом је предвиђено кратко обраћање проректора Универзитета у Источном Сарајеву и Универзитета у Бањој Луци, декана Факултета хуманистичких и друштвених наука Универзитета у Нагасакију и Њ. Е. Синише Берјана, амбасадора БиХ у Јапану.

Централни дио историјског часа представља предавање професора Фумихика Јошиде и свједочење госпође Кеико Огура, преживјелог свједока атомског напада на Хирошиму.

Историјски час је могуће пратити и онлајн (за приступне податке потребно се обратити на имејл адресу info@ff.ues.rs.ba, саопштено је са Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву.

Коментари 0
Повезане вијести
Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности
Пале: Промовисана епска пјесма и књига о егзодусу сарајевских Срба Пале: Промовисана епска пјесма и књига о егзодусу сарајевских Срба
Димитрије Савић најбољи спортиста општине Пале (ФОТО) Димитрије Савић најбољи спортиста општине Пале (ФОТО)
Најчитаније
  • Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности
    10h 52m
    2
  • Слобода нема цијену!
    14h 6m
    3
  • Алберт Ајнштајн, човјек који је промијенио наш свијет
    13h 58m
    31
  • Хана је вољела Лошу
    14h 4m
    0
  • Кон­стан­тин је увијек ишао та­мо гдје је нај­те­же
    13h 57m
    59