Иванишевић: "Правда и хуманост у Хагу још нису угледале светлост дана"

20.02.2026. 11:14
2
ИЗВОР: srna.rs

У Хагу ни правда, ни хуманост још нису угледале свјетлост дана, изјавио је Срни Миливоје Иванишевић, члан стручног тима за одбрану првог предсједника Републике Српске Радована Караџића.

Поводом чињенице да је Међународни резидуални механизам за кривичне трибунале у Хагу остао "без коментара" на питање да ли постоји могућност да Караџић буде пуштен на сахрану супруге Љиљане, Иванишевић је рекао да се од њих не може ништа очекивати.

- Они не знају шта је хуманост, они једноставно живе у свету кажњавања и немилосрдног понашања према сваком нашем затворенику - нагласио је Иванишевић који је и пријатељ првог предсједника Републике Српске.

Иванишевић је рекао да је било случајева да осуђени у Хагу буду пуштени на привремену слободу у случају смртног случаја у некој од земаља региона, али да он не зна да ли је међу њима био иједан Србин.

Он је навео да је Хашки трибунал мртва институција, а да случај Караџића и других српских осуђеника треба вратити у Савјет безбједности УН, јер постоје чврсти докази да су неки од "злочина" за који су пресуђени спорни.

- Не треба никад одустати од борбе за истину и правду - поручио је Иванишевић.

Љиљана Зелен Караџић, супруга првог предсједника Републике Српске Радована Караџића, биће сахрањена данас на градском гробљу Баре на Палама.

Погребна поворка кренуће испред цркве на Палама у 13.00 часова.

Зелен Караџић преминула је у сриједу, 18. фебруара, у 81. години. 

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Y 20.02.2026. 19:12
    Напуши се,реалисто,јебо ти пас матер.Крепаћеш и ти.
  • Generic placeholder image
    Realista 20.02.2026. 11:26
    Nije krao drva....
Повезане вијести
Одбрана ће тражити да Караџић буде пребачен у хашки затвор Одбрана ће тражити да Караџић буде пребачен у хашки затвор
Сантана нема коментар на питање о привременом пуштању Караџића на сахрану супруге Сантана нема коментар на питање о привременом пуштању Караџића на сахрану супруге
Ситуација око условног отпуста због смрти супруге врло деликатна, Караџићево здравље није добро Ситуација око условног отпуста због смрти супруге врло деликатна, Караџићево здравље није ...
Најчитаније
  • Геноцид над „непоћуднима“ у НДХ: Злочин у Јеловцима и Раковцу - Пале 1943. године
    8h 40m
    12
  • Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег
    16h 38m
    7
  • Претреси у Источном Новом Сарајеву и на Палама у оквиру истраге покушаја убиства
    8h 10m
    2
  • Због удеса обустављен саобраћај на дионици пута Рогатица-Подроманија
    5h 23m
    0
  • Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС
    8h 23m
    2