Кризни штаб данас одлучује о новим мјерама за улазак у Србију

28.08.2020. 09:42
0
ИЗВОР: СРНА

Кризни штаб задужен за борбу против корона вируса данас одлучује које ће мјере бити пооштрене, а које ослабљене, као и какав ће убудуће бити третман оних који улазе у Србију.

Путници ће бити прегледани на границама, а разматра се и опција увођења карантина. Свима који улазе у нашу земљу на граници мјере температуру, а оне са симптомима заразе шаљу у ковид амбуланте. Кризни штаб разматраће да ли постоји потреба за карантином за повратнике из иностранства, пише "Блиц".

Епидемиолог др Предраг Кон предложио је и да дјеца која су недавно стигла из иностранства касније крену у школу.

На овај корак Србија се одлучила због лоше епидемиолошке ситуације у региону, гдје се биљежи знатан пораст броја новообољелих, а након сједнице Кризног штаба биће познато да ли ће бити двонедјељног карантина за све који улазе у земљу и да ли ће дјеца која се враћају из Хрватске и Црне Горе морати да одложе почетак школске године.

На дневном реду сједнице Кризног штаба биће и разматрање продужетка рада малопродајних објеката до 23 сата, док би угоститељски објекти са баштама могли да добију дозволу за рад до поноћи.

Број дозвољених особа на јавним окупљањима, како на отвореном, тако и у затвореном простору са попуштањем мјера могао би да буде повећан са 10 на 30, док ће се у разматрање узети и ревидирање листе земаља за које се тражи ПЦР тест.

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњица трагедије у Новом Саду: Дан жалости у Српској и Србији Годишњица трагедије у Новом Саду: Дан жалости у Српској и Србији
Коковић: Возач "аудија" био под дејством психоактивних супстанци Коковић: Возач "аудија" био под дејством психоактивних супстанци
Руска вакцина против рака ускоро у Србији Руска вакцина против рака ускоро у Србији
Најчитаније
  • Покољ на Возући и захвалност Алије Изетбеговића муџахединима
    4m
    15
  • Муслимани, а четници: Борили се с Дражом за краља, никад с Титом! (ФОТО)
    21h 26m
    13
  • Пренос посмртних остатака митрополита Николајевића у Блажуј 1898.
    20h 7m
    0
  • Сарајевски полицајци ухапшени због сексуалног злостављања дјетета
    19h 17m
    0
  • Пресуда Кујовићу 4. новембра
    21h 22m
    2