Лаванда, мед и јогурт смирују посљедице претјераног сунчања

20.08.2019. 21:00
0
ИЗВОР: Novosti.rs

Дешава се да љети претјерамо са сунчањем, на шта нас опомињу црвенило и непријатан осјећај на кожи. Али и за то постоји рјешење.

Kада у жељи да што прије “набаците” боју, изгорите на сунцу, најприје би требало да се истуширате хладном водом како бисте извукли топлоту из тијела. Послије тога на црвенило нанесите уље од лаванде, а само једна кап биће довољна да ријеши проблем упаљене коже.

 

Због благотворног и антисептичког дјеловања могу да помогну млијеко, јогурт и мед. Уколико на кожу нанесете маску од хладног јогурта и меда, смириће свраб и спријечити појаву пликова. Поступак припреме је врло једноставан: помијешајте 200 мл хладног јогурта и двије велике кашике меда (око 50 г), те тиме намажите кожу.

Коментари 0
Повезане вијести
Неисправан мед из БиХ и Хрватске Неисправан мед из БиХ и Хрватске
БиХ креће у обрачун са лажним медом БиХ креће у обрачун са лажним медом
Увозни мед угрожава домаће пчеларе Увозни мед угрожава домаће пчеларе
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    22h 45m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    17h 37m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    20h 29m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    10h 15m
    0
  • Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
    21h 21m
    1