Дјечак је са најнеобичнијом фризуром у Србији, а и шире. Малени Лав Јанковић из Крагујевца је једно од 100 дјеце на на цијелом свијту са синдромом наелектрисане (неконтролисане) косе.
Разговарали смо са његовом мамом Иваном и сазнали све детаље о малишану који се на најљепши начин издвојио од осталих.
- Лав је до шестог мјесеца имао врло мало косе која је тада почела да расте, нама у то вријеме није била необична, али су други већ коментарисали његову косу- сада је то толико узело маха да је Лав свима препознатљив по својој гриви (смијех) - каже нам мама Ивана Јанковић.
Напомиње да педијатри не знају много о ријетком синдрому па су она и супруг Филип информације добили преко портала и других родитеља.
А Лав импресионира све.
- Коментари су заиста прелијепи, нема особе која не застане, када нас сретне, да одушевљено прокоментарише Лава, он дефинитивно својој појавом свима уљепша дана - поручује мама Ивана која је завршила студије менаџмента.
Како његују несташну косу малог Лава
- Све што користимо јесте шампон са кератином и то је све. Коса споро расте па не захтијева често шишање, Лав се до сада ниједном није шишао - прича Ивана и додаје да ни у њеној породици ни у породици њеног супруга нико није имао косу каква краси овог предивног дјечака.
Без шишања, а и чешљања, јер ово друго не би имало никаквог ефекта.
Име је добио прије рођења
Док гледате Лава, не можете а да не помислите да му име баш пристаје.
- Име смо супруг и ја давно одабрали, у случају да добијемо сина, али нисмо ни слутили да ће то име понијети један заиста, прави, правцати Лав (смијех). Поред имена и његов карактер је потпуно у складу са његовом косицом - истиче.
Лав је за сада једино дијете Иване и Филипа који ради као програмер.
- Надамо се да ће сека или бата бити поносни на њега једног дана због његове најљепше фризуре - каже мама.
Шта је то синдром “несташне” косе?
„Синдром неконтролисане косе“ јавља се у најранијем узрасту, до треће године. Карактерише га сува, чупава коса која се не може рашчешљати.
Најчешће се јавља код дјеце са свијетом косом, а стање се углавном побољшава како вријеме пролази, па до адолесценције коса треба да почне да расте уобичајено, пише Жена Блиц.