Манастиру Острог ће шест дана ходочастити 31 поклоник

03.05.2022. 15:15
0
ИЗВОР: srna.rs

На поклоничко путовање манастиру Острог са Сокоца у петак, 6. маја, кренуће 31 ходочасник, који ће пут дугачак око 230 километара препјешачити за шест дана, да би се поклонили моштима Светог Василија Острошког и Тврдошког.

Предсједник соколачког Удружење грађана "Свети Василије Острошки" Дејан Елез изјавио је Срни да су се ходочасницима са Сокоца и ове године придружили њихови пријатељи са Пала и Хан Пијеска, те из Мокрог, Рогатице, Бијељине, Зворника и Фоче.

Он је навео да ће на поклоњење моштима светитеља, ходочасници кренути након јутарње молитве, око 7.00 часова, из Цркве Светог пророка Илије и уз благослов свештеника.

- Уз Божију помоћ, као и сваке године, препјешачићемо за шест дана пут дугачак око 230 километара до манастира Острог, гдје би требало да стигнемо 11. маја прије 19.00 часова на празнично вечерње, а сутрадан након причешћа, присустовујемо Светој архијерејској литургији у манастиру од 8.00 часова - рекао је Елез, један од иницијатора овог ходочашћа.

Соколачко Удружење грађана "Свети Василије Острошки" у сарадњи са Црквеном општином Соколац 13. пут организује ходочашће ка манастиру Острог.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра наизмјенични саобраћај у Жљебовима на путу Соколац - Хан Пијесак Сутра наизмјенични саобраћај у Жљебовима на путу Соколац - Хан Пијесак
Августовска разгледница Сокоца из 1997. године Августовска разгледница Сокоца из 1997. године
Из наше прошлости: Како је настао Соколац Из наше прошлости: Како је настао Соколац
Најчитаније
  • Миланко Цицовић - не упрља срце мржњом, а показа чојство и јунаштво
    10h 40m
    11
  • Сутра обустава саобраћаја у Крупачким стијенама
    15h 44m
    2
  • У искакању трамваја погинуо 23-годишњак
    12h 42m
    1
  • "Линија" није ратна драма, већ дубок приказ хуманости и саможртвовања доктора Лазића
    12h 26m
    2
  • Једна особа погинула у трамвајској несрећи у Сарајеву
    16h 54m
    1