Митрополит Хризостом освештао земљиште за изградњу храма у Подроманији

31.07.2025. 21:20
1
ИЗВОР: srna.rs

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом данас је освештао и благословио земљиште у Подроманији код Сокоца, гдје ће почети изградња храма посвећеног Светим апостолима Петру и Павлу.

Митрополит је рекао да је било потребно много година и вијекова да се дочека овај тренутак, а требало је да буде много раније.

Владика је истакао да ће се у цркви, која ту буде изграђена, народ молити Богу, свијет преображавати.

Ми, хришћани, нисмо обичан свијет како се то мисли. Ми смо Божије насљеђе на земљи и зато нам припада да имамо цркве и да се у њима Богу молимо, али и више од тога, да се у њима освећујемо, посвећујемо и да будемо свети Божији људи и народ - истакао је владика.

Митрополит Хризостом је захвалио иницијаторима и вјерницима који су одлучили да подигну храм.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: srna.rs 

Предсједник Грађевинског одбора Јанко Врбарац изјавио је новинарима да је данас почела реализација дугогодишње идеје о изградњи храма за који је Иницијативни одбор обезбиједио и одабрао земљиште.

Подроманија је мјесна заједница са већим бројем становништа, међу којима је доста младих, те је одлучено да буде изграђена црква од око 100 метара квадратних површине, уз пратеће просторије.

Биће ту и објекат у којем ћемо да се окупљамо, посебно недјељом коју нам је Бог дао за одмор и молитву, а коју смо помало запоставили - истакао је Врбарац.

Према његовим ријечима, храм ће бити грађен у наредне три/четири године, средствима привредника с обзиром на то да се у Подроманији налази и индустријска зона са доста правних лица, као и од помоћи институција, али и добротворним прилозима вјерника.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    ДР 01.08.2025. 08:02
    Боље да се паре уложе у нешто корисно, помоћ сиромашним, здравствену заштиту, образовање и сл. И ове цркве што имамо су празне.
Повезане вијести
У Сокоцу ухапшено лице из Источног Новог Сарајева због дроге У Сокоцу ухапшено лице из Источног Новог Сарајева због дроге
Код Кнежак извора послат посљедњи поздрав Халиду Бешлићу (ВИДЕО) Код Кнежак извора послат посљедњи поздрав Халиду Бешлићу (ВИДЕО)
Митрополит Хризостом сутра у Барама служи прву Свету архијерејску литургију Митрополит Хризостом сутра у Барама служи прву Свету архијерејску литургију
Најчитаније
  • Покољ на Возући и захвалност Алије Изетбеговића муџахединима
    9h 14m
    16
  • Шућур: Кључни фактори за сваки успјех су труд, добра организација и јасни приоритети
    4h 52m
    0
  • Петар Други Карађорђевић: Посљедњи српски и југословенски краљ
    9h 23m
    1
  • Горан Круљ свјетски првак у дисциплини стојећи бицепс
    23h 31m
    0
  • Пуњене лиснате лађице
    8h 34m
    0