Мноштво вјерника на слави храма у Шибенику

03.06.2022. 11:29
0
ИЗВОР: srna.rs

Његово преосвештенство епископ далматински Никодим служио је на Спасовдан Свету архијерејску литургију поводом славе Храма Светог Спаса у Шибенику и поручио да су хришћани дужни да се са радошћу окупљају у храмовима.

Честитајући храмовну славу, владика Никодим је поручио да треба имати љубави за ближње, саопштено је из Епархије далматинске.

- Нема веће љубави на коју можемо да се угледамо, од Бога који нас воли и зато увек треба да имамо љубави за своје ближње, јер је то основни предуслов за учешће у Светим тајнама и само тако можемо бити истински насљедници и дјеца свјетлости - нагласио је епископ далматински.

Он је захвалио свима који су увеличали храмовну славу у Шибенику, а посебно Марку Јелићу, који увијек исказује бригу према српској заједници.

Из Епархије су истакли да се мноштво вјерника из Шибеника и околине окупило на овом светом мјесту у радосном сабрању, а уз њих су овој свечаној пригоди присустовали и шибенско-кнински жупан Марко Јелић и дожупан Огњен Вукмировић. 

Коментари 0
Повезане вијести
Хрватска од 1. јануара потпуно одговорна за заштиту свог неба Хрватска од 1. јануара потпуно одговорна за заштиту свог неба
Потрага за мушкарцем из БиХ којег су таласи повукли у море Потрага за мушкарцем из БиХ којег су таласи повукли у море
Изгорио спрат куће, пожар изазвале новогодишње лампице Изгорио спрат куће, пожар изазвале новогодишње лампице
Најчитаније
  • На данашњи дан рођен Милан Тепић – посљедњи истински народни херој
    23h 0m
    15
  • Лице лишено слободе због сумње да је оштетило више возила у Палама
    20h 55m
    7
  • Пандуревић: Приоритети квалитетан програм и реконструкција зграде
    18h 50m
    2
  • Годишњица пада Јатовог авиона изнад Чехословачке
    10h 14m
    0
  • Шест година од смрти легендарног Кобија Брајанта
    10h 57m
    0