М:тел додијелио стипендије 14. генерацији студената

24.01.2024. 17:28
0
ИЗВОР: katera.news

Већ традиционално, компанија м:тел почетком године додјељује стипендије студентима електротехнике и информационих технологија. Ове године, укупно 12 студената добило је подршку м:тел-а до краја првог циклуса студија.

М:стипендисти 14. генерације су Михајло Ђукић, Зорана Јовичић, Николина Јокић, Стефан Бијак, Миланка Мандић, сви са Електротехничког факултета у Бањој Луци, те Николина Шарац, Милица Рундић, Наташа Елез, Невена Вујић, Јована Самарџић, Дејана Пјевић и Светлана Парлић, са Електротехничког факултета Источно Сарајево.

Стипендије, као и поклоне у виду паметних сатова, студентима је уручио Милан Алексијевић, извршни директор за технику компаније м:тел и пожелио им добродошлицу у м:тел породицу.

- Будући да су сада део наше породице, желели бисмо да нам дозволе да им помогнемо у њиховом даљем расту и развоју да постану будући лидери у области телекомуникација исто као што је м:тел лидер у телекомуникацијама на овом тржишту. Својим стипендистима нудимо и могућност да у компанији обаве вредну праксу, упознају се са телекомуникационим услугама најновије генерације, као и најмодернијим технологијама. Уз то, нудимо им помоћ и менторство наших стручњака, те на крају и могућност запослења у компанији - рекао је Алексијевић.

Конкурсом који је компанија м:тел отворила у новембру 2023. године, званично је започео 14. избор најбољих студената електротехнике и информационих технологија у БиХ, који ће понијети титулу м:стипендисте. Право да се пријаве на конкурс имали су студенти електротехничких факултета у Бањалуци, Источном Сарајеву, Тузли, као и студенти Природно-математичког факултета у Бањалуци.

Поред новчаног дијела стипендије у износу од 300 КМ, односно 400 КМ, у зависности од смјера на којем студирају, до краја првог циклуса студија, изабрани студенти добијају и могућност обављања стручне праксе, могућност плаћеног смјештаја за студенте из других градова током обављања праксе, као и могућност запослења у компанији по завршетку факултета.

Новоизабрани стипендисти Михајло Ђукић, студент четврте године ЕТФ-а у Бањалука, смјер телекомуникације и Светлана Парлић, студент треће године ЕТФ-а у Источном Сарајеву, смјер аутоматика и електроника, захвалили су се што су кроз програм м:стипендија постали дио компаније м:тел, увјерени да ће ово бити одскочна даска на њиховим професионалном путу.

Програм м:стипендија представља посебан вид сарадње између факултета и ове компаније, а омогућује активну повезаност система образовања и пословног сектора, као залог за развој што квалитетнијег будућег кадра.

Коментари 0
Повезане вијести
Фантастична HONOR 600 серија уз сјајне поклоне у м:тел понуди Фантастична HONOR 600 серија уз сјајне поклоне у м:тел понуди
Свијет вас чека, путујте уз м:тел eSIM Travel Свијет вас чека, путујте уз м:тел eSIM Travel
"Марјановић петрол" запошљава радника у стални радни однос "Марјановић петрол" запошљава радника у стални радни однос
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    10m
    10
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    18h 31m
    0
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    7m
    15
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    15h 49m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    18h 54m
    0