М:тел добитник повеље „Свјетски дан заштите на раду“, као најбоља компанија у овој области у Републици Српској.
Поводом Свјетског дана заштите и здравља на раду који се обиљежава 28. априла, Удружење инжењера заштите и здравља на раду, уприличило је у Бањалуци 27. априла додјелу повеља и плакета под називом „Свјетски дан заштите на раду“.
Компанија м:тел је у категорији компанија са више од 500 запослених, освојила прво мјесто, односно добитник је повеље за посебан допринос и афирмацију заштите и здравља на раду за 2022. годину, којом се и у овој области истакла као послодавац који се с нарочитом пажњом, уз апсолутно поштовање свих законских прописа, односи према својим запосленима.
Како су и сами услови за добијање повеље подразумијевали опис свих активности које се у оквиру компаније предузимају како би се дјеловало у правцу максималне заштите запослених на раду, те како су иза нас године обиљежене појавом пандемије, када је област заштите на раду имала велику улогу у очувању здравља и безбједности запослених, компанија м:тел је показала врхунски професионализам и адекватну и брзу реакцију у складу са околностима.
- Повеља коју смо добили као компанија представља важну потврду да су компанији заиста у фокусу њени запослени и да се према њиховој заштити односимо веома озбиљно. Посао који обављају наше колеге на терену сам по себи је захтјеван у смислу безбједности, а њихова заштита је увијек била приоритет компаније, која улаже у опрему и унапређење заштите на раду генерално - рекла је овим поводом Милица Кондић, портпарол компаније, која је у име м:тел-а примила ову награду.
- Посебно бих истакла период од претходне двије године, које су с аспекта заштите на раду биле веома специфичне. Компанија м:тел, истога тренутка када се појавила пандемија, показала је одлучност и брзу реакцију на плану заштите својих запослених. Тиме се веома поносимо као људи и као запосленици - наводи Милица Кондић и додаје да је већ с првим вијестима о појави пандемије вируса корона, компанија организовала Кризни штаб, који током већ двије године уназад свакодневно спроводи све мјере у правцу заштите запослених, али и њихових породица.
Услови за добијање ове повеље били су постигнути резултати са аспекта заштите на раду, у смислу смањен број повреда, одсуствовања с посла, професионалних болести и сл., те начин организовања, спровођења и контроле заштите на раду, опис досадашњих активности везаних за доношење акта о процјени ризика, информисаност запослених о активностима из области заштите на раду и процјене ризика, иновације и инвестиције у смислу унапређења заштите на раду, опис технолошког (радног) процеса, те друштвени стандард запослених.