На путевима Српске у априлу погинуло 29 особа

25.04.2023. 19:26
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Стање у области безбједности саобраћаја значајно је погоршано у априлу ове године, јер је у саобраћајном незгодама на путевима Републике Српске у овој години до сада смртно страдало 29 особа, што је за девет више него у истом периоду прошле године.

Ово је закључено на колегију који је одржао министар унутрашњих послова Синиша Каран у Полицијској управи Градишка, а којем су присуствовали директор полиције Синиша Кострешевић, начелници оперативних управа Министарства у сједишту и начелник ПУ Градишка Слободан Торбица.

- Стање безбједности на подручју Републике Српске је добро и са аспекта рада полиције предузет је низ  активности да оно тако буде, иако смо у протеклом периоду имали неколико јавних скупова који су представљали безбједносни изазов и за грађане, али и само Министарство - закључено је на колегију.

Министар унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран  наложио је појачане активности полиције у циљу побољшања стања безбједности саобраћаја на путевима, уз захтјев да се у те активности укључе и други надлежни органи и институције - инспекција, комунална полиција, ЈП "Путеви Републике Српске", Ауто-мото савез Републике Српске, локална заједница и други.

На колегију је поновљено опредјељење Министарства за борбу против организованог криминалитета и корупције, те је у том смислу посебан акценат стављен на истраге које воде надлежне управе по тзв. Скај апликацији.

Истовремено, анализиране су активности које се односе на борбу против тероризма и екстремизма, мигрантску кризу, као сарадњу и размјену оперативних информација са полицијама из региона и сире, саопштено је из МУП-а Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Након 40 година одржане коњичке трке на Хан Краму (ВИДЕО) Након 40 година одржане коњичке трке на Хан Краму (ВИДЕО)
Почела исплата јулских пензија у Српској Почела исплата јулских пензија у Српској
Станивуковић: Недопустиво je да лијекови у Републици Српској и БиХ буду међу најскупљима Станивуковић: Недопустиво je да лијекови у Републици Српској и БиХ буду међу најскупљима
Најчитаније
  • Дан када је у Београд стигао Муја (ФОТО)
    7h 9m
    7
  • Шјор Алекса, учитељ великог формата
    21h 49m
    4
  • Паљани Сања Голијанин Новчић и Невен Цицовић остварили сјајне резултате на Вележу
    19h 56m
    2
  • На Вучијој Луци прослављен Свети великомученик Пантелејмон
    3h 41m
    0
  • Након 40 година одржане коњичке трке на Хан Краму (ВИДЕО)
    5h 45m
    0