На сајму у Бијељини представљена туристичка понуда Сокоца

24.04.2025. 17:26
1
ИЗВОР: srna.rs

Туристичка организација општине Соколац учествује на дводневном 14. Међународном сајму туризма и гастрокултуре "Бијељина-Турист 2025", представљајући туристичке понуде ове општине, рекла је Срни вршилац дужности директора ове организације Бојана Марковић.

Она је истакла да су туристички посленици у оквиру туристичке понуде Сокоца на својим штандовима представили најуспјешније угоститеље и домаће производе локалних произвођача, кулинарске специјалитете, пекарске производе, те надалеко познати романијски скоруп-кајмак и романијски мед, љекобиље и гласиначки кромпир.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: Уступљена фотограгија 

Марковићева је изразила задовољство што се Туристичка организација Соколац данас преставиља широком лепезом домаћих производа гласиначко-романијске кухиње, који су посјетиоцима овог краја познати из неколико признатих угоститељских објеката са Сокоца и Романије.

- Циљ нам је промовисати општину Соколац као атрактивно мјесто, мјесто за активан одмор, са природним потенцијалима и незаобилазним домаћим специјалитетима и привући нове инвестиције у област туризма - изјавила је Марковићева.

Према њеним ријечима овај престижни догађај који из године у годину окупља све већи број излагача и посјетилаца и представља важну платформу за промоцију туристичких потенцијала, традиције, културе и гастрономије.

Међународни сајам туризма и гастрокултуре "Бијељина-Турист 2025", 14. по реду, организује Туристичка организација Града Бијељине данас и сутра, на коме се окупљају туристичке организације, угоститељи, произвођачи домаћих производа, рукотворци, винарије, хотелијери и други учесници из земље и региона представљајући своје понуде, туристичке дестинације и кулинарске специјалитете.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Gdhd 24.04.2025. 20:02
    Zena kriminalca
Повезане вијести
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Аћим Бабић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Аћим Бабић
Улице Источног Сарајева украшене цвјетним аранжманима Улице Источног Сарајева украшене цвјетним аранжманима
Источно Сарајево: Психолози указују на све већу отуђеност међу људима у ери друштвених мрежа Источно Сарајево: Психолози указују на све већу отуђеност међу људима у ери друштвених мрежа
Најчитаније
  • Како су се партизанке бориле за слободу и равноправност
    23h 59m
    0
  • Источна Илиџа: Испред угоститељског објекта физички нападнуто лице
    2h 42m
    4
  • Нова правила на границама БиХ, ево колико новца смије да се пренесе
    17h 1m
    4
  • Данас славимо Прво и друго обретење главе Светог Јована Крститеља
    4h 45m
    0
  • Фочанске хероине у бијелом: Лијепа ријеч је пола терапије
    23h 43m
    2