Најмање десет монаха Свете Горе заражено коронa вирусом

22.09.2020. 14:36
0
ИЗВОР: Агенције

Светој Гори пријети карантин пошто је потврђено да најмање десет монаха болује од вируса корона.

Како су пренијели грчки медији, један монах је хоспитализован и у тешком је стању.

Тим поводом, у најважнијем сједишту православља састали су се епидемиолог професор Сотирис Циодрас и генерални секретар грчке цивилне заштите Василис Папагерогиу.

Најављено је увођење нових мјера, а није искључена могућност потпуног затварања Свете Горе за вјернике.

Два манастира Свете Горе већ су превентивно затворена.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра испраћај Часног појаса Пресвете Богородице Сутра испраћај Часног појаса Пресвете Богородице
Свечани испраћај Часног појаса Пресвете Богородице 6. јуна Свечани испраћај Часног појаса Пресвете Богородице 6. јуна
У Београд стижу највеће српске светиње са Свете Горе У Београд стижу највеће српске светиње са Свете Горе
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    8h 4m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    8h 27m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    5h 22m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    11h 56m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    7h 32m
    0