Најмање троје мртвих у судару аутомобила и аутобуса из Србије

10.09.2023. 10:54
0
ИЗВОР: Танјуг

Три особе су данас погинуле у тешком удесу аутобуса са српским таблицама и аутомобила који се догодио на путу Атина-Солун, а како незванично сазнаје Танјуг, ријеч је о аутобусу нишке агенције Ski& Sun који се преврнуо на страну када је на њега налетио ауто чији возач је заспао за воланом.

Аутобус је прилично оштећен у судару, па су путници морали да излазе кроз поломљене прозоре и шофершајбну.

Тројица путника аутомобила пронађена су мртва, а четврти је тешко повријеђен. Ријеч је о грчким држављанима.

У аутобусу је било 78 путника док су у ауту биле четири особе, а како се наводи повријеђено је 30 путника аутобуса. Након судара са аутобусом, аутомобил је налетио на друго возило, али жена и дијете који су у њему били нису повријеђени.

Међу повређенима су и двоје дјеце старости шест и девет година, преноси портал Прототема.

На лице мјеста изашла је полиција и ватрогасци. У акцији спасавања учествује 18 ватрогасаца са шест возила.

Повријеђени су задобили различите повреде, а на лицу мјеста им је указана хитна медицинска помоћ, након чега су пребачени у болницу.

Повријеђене је превозило 12 кола хитне помоћи и три мобилне медицинске јединице.

Повријеђени су превезени амбулантним колима у болнице у Килкису и Солуну.

Како преноси Катимерини, несрећа се догодила у близини рејона Поликастро на 522. километру аутопута Атина-Евзоне, код места Пајонија Килкис.

Истрага о узроцима несреће је у току, саопштила је саобраћајна полиција.

Коментари 0
Повезане вијести
Грчка и Египат се договорили о будућности манастира Светe Катаринe Грчка и Египат се договорили о будућности манастира Светe Катаринe
Везув у пламену, Етна испушта лаву Везув у пламену, Етна испушта лаву
Србија тријумфовала против Грчке Србија тријумфовала против Грчке
Најчитаније
  • Сјећање на пуковника Зорана Боровину, команданта Илиџанске бригаде ВРС
    20h 41m
    7
  • Посни пужићи са ајваром
    10h 34m
    0
  • Синиша Берјан почасни професор престижног кинеског Ђангсу универзитета
    17h 51m
    0
  • Сљедеће године поскупљује струја у Српској
    20h 50m
    5
  • Албанска голгота Александра Каначког
    20h 31m
    0