Наредба општинског штаба за лица запослена у заједничким институцијама БиХ

11.04.2020. 20:52
0
ИЗВОР: СРНА

Штаб за ванредне ситуације на Сокоцу издао је наредбу према којој су лица, запослена у заједничким институцијама БиХ, дужна да се јаве у Дом здравља одмах по сазнању да су њихове радне колеге позитивне на вирус корона да би се обавила епидемиолошка анамнеза.

У таквим случајевима, према овој одлуци, поступа се по унапријед дефинисаним процедурама ради здравственог надзора и спровођења неопходних првентивних мјера, личне и заштите цјелокупног становништва на подручју општине Соколац.

Овом наредбом обавезују се правна и физичка лица и предузетници, који у директном контакту пружају услуге грађанима, да користе заштитне маске и рукавице, обавезно врше дезинфекцију, те обезбиједе заштитну маску и рукавице лицима која користе њихове услуге, а немају их.

Забрањено је окупљање у групама већим од три лица на јавном мјесту. На отвореном простору грађани су дужни да држе социјалну дистанцу од два метра и обавезно носе заштитну маску и рукавице, навео је Штаб за ванредне ситуације општине Соколац.

Коментари 0
Повезане вијести
Општина Пале: Доступан Штаб за ванредне ситуације Општина Пале: Доступан Штаб за ванредне ситуације
Пале: Штаб спремно дочекује најављене временске непогоде Пале: Штаб спремно дочекује најављене временске непогоде
Да ли подржавате позив предсједника Додика за напуштање заједничких институција? Да ли подржавате позив предсједника Додика за напуштање заједничких институција?
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    11h 21m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    18h 11m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    17h 11m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    17h 45m
    8
  • У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
    10h 34m
    0