Наш град богатији за два становника

24.12.2025. 08:26
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођени су дјечак и дјевојчица.

Љекарску интервенцију затражило је 49 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом.

Електродистрибуција Пале,

Пале,

Због радова на 10 kV воду Подграб-Коран, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 9.00 до 13.00 часова потрошачима у насељима Цареве Воде и Ћемановићи.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 15 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 15 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

У Републици Српској и ФБиХ током ноћи је почео падати снијег, али се за сада не задржава на коловозу.

У нижим подручијима углавном пада киша, па су коловози мокри и клизави, док је видљивост због магле и ниске облачности мјестимично смањена у котлинама и дуж ријечних токова, саопштено је из Ауто-мото савеза /АМС/ Републике Српске.

Возачима се скреће пажња на повећану опасност од одрона, те савјетује максимално опрезна вожња.

Из АМС-а подсјећају возаче да на пут не крећу без зимске опреме.

Због оштећења моста на магистралном путу Саставци-Устипрача саобраћај се одвија једном саобраћајном траком, регулише га привремено постављена саобраћајна сигнализација, а брзина кретања возила ограничена је на 30 километара на час. На мосту је забрањен саобраћај за возила чија дозвољена маса прелази 30 тона.

Ради извођења бушачко-минерских радова на каменолому "Хан Дервента" од 12.00 до 16.00 часова долазиће до привремене обуставе саобраћаја на дионици магистралног пута Лапишница-Љубогошта, у мјесту Доња Љубогошта, општина Пале и то у два интервала у трајању од пет до седам минута.

На магистралном путу Љубогошта-Сумбуловац-Подроманија, на локалитету каменолома "Рогоушићи" у мјесту Рогоушићи, због извођења минерских радова, долазиће до повремене обуставе саобраћаја од 12.00 до 16.00 часова, у трајању од два пута по пет до седам минута.

На граничним прелазима нема дужих задржавања.

Гранични прелаз Брчко је отворен за путничка возила до 3,5 тона.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити облачно и хладније с падавинама.

Падаће киша која ће се локално на западу ледити при тлу. Киша ће у вишим, а понегдје и у нижим предјелима у Крајини и на сјеверу прећи у сусњежицу и снијег, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.

Очекује се формирање тањег сњежног покривача. Послије подне и увече падавине слабе и постепено престају у многим предјелима изузев у Крајини. На југу се очекује јача киша, а биће и вјетровито.

Вјетар слаб до умјерен, на ударе на сјеверу појачан, сјеверних смјерова. У Херцеговини умјерен до јак југо.

Максимална температура ваздуха од нула до пет, на југу до 11 степени Целзијусових.

Из Федералног хидрометеоролошког завода наводе да је јутрос у Српској и ФБиХ облачно вријеме са снијегом на сјеверозападу, а у осталим подручјима са кишом.

Температура ваздуха измјерена у 7.00 часова: Бјелашница минус два, Кнежево минус један, Дринић, Мркоњић Град, Хан Пијесак, Соколац и Шипово нула, Калиновик и Сарајево један, Чемерно, Јајце, Зеница, Сребреница, Рудо и Рибник два, Сански Мост, Тузла, Србац, Нови Град, Вишеград, Бијељина три, Приједор, Бањалука и Добој четири, Гацко пет, Мостар осам, Билећа девет и Требиње 10 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра облачно са кишом Сутра облачно са кишом
Током дана дјелимично разведравање, на југу до 15 степени Током дана дјелимично разведравање, на југу до 15 степени
Од уторка хладније са падавинама, јутра у минусу Од уторка хладније са падавинама, јутра у минусу
Најчитаније
  • Посни воћни колач
    22h 56m
    1
  • Како дјеца с аутизмом реагују на петарде (ВИДЕО)
    1h 56m
    32
  • Како се Александар Мишић жртвовао за отаџбину: Заклетва скупља од живота
    1h 48m
    0
  • Пале: Позив за бесплатан паркинг на Јахорини
    22h 13m
    3
  • Шта се предвиђа забраном пушења у затвореном у Републици Српској?
    20h 10m
    2