Нема више изласка из БиХ док не платите саобраћајне казне

21.11.2025. 14:47
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Агенција за идентификационе документе, евиденцију и размјену података БиХ (IDDEEA) развила је нови веб сервис односно апликацију за потребе Граничне полиције БиХ, која омогућава увид у све прекршаје сваког возила почињене у БиХ у реалном времену, чиме је омогућено да лица с неизмиреним обавезама не могу напустити БиХ док прекршаји не буду регулисани.

На овај начин, како су саопштили из IDDEEA, истовремено се штити приватност и подаци грађана БиХ и осигурава ефикасна контрола прекршаја почињених унутар БиХ.

Ради се о модерном, дигиталном и у потпуности заокруженом систему који спаја сигурност, законитост и одговорност.

Према подацима IDDEEA, укупан дуг домаћих возача, за неплаћене саобраћајне прекршаје од 1. јануара до 30. септембра ове године износи чак, 24,8 милиона марака.

Страни држављани на име казни у саобраћају у овој години дугују 215.800 КМ. Тај дуг лани је био око 138.000 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Гужве на граничним прелазима Гужве на граничним прелазима
Дуге колоне на улазу у БиХ Дуге колоне на улазу у БиХ
Трговци кажњени са 363.000 КМ због прекорачења марже Трговци кажњени са 363.000 КМ због прекорачења марже
Најчитаније
  • Вељко Вулетић - Легенда ЕТФ-а Универзитета у Источном Сарајеву
    3h 27m
    6
  • Годишњица страдања Милице Ракић
    3h 48m
    0
  • „Мама ће да ме роди поново, и даће ми још лепше име“
    2h 13m
    1
  • Стари Брод - свједочанство Николе Билића
    17h 13m
    3
  • Већи одрон на путу Фоча-Миљевина
    3h 53m
    0