Нове генерације програмера на м:тел Апп такмичењу

19.01.2024. 14:32
0
ИЗВОР: katera.news

Седми циклус м:тел Апп такмичење се приближава фази избора најбољих апликација и са нестрпљењем се ишчекују радови средњошколаца из свих крајева Босне и Херцеговине.

Одличне идеје, сјајан таленат, знање и труд показали су досадашњи побједници м:тел Апп такмичења. Било да су учесници из већих и мањих средина, стизале су изузетно успјешне, квалитетне и корисне апликације што говори у прилог томе да за почетак каријере у програмирању не треба много - довољни су рачунар, интернет и добра воља.

Претходне три године обиљежиле су апликације аутора из околине Добоја, Модриче и Градишке, а регионални побједници Александар, Бојан, Андреј и Кенан су се усавршили баш у срединама у којима нема већих ИТ заједница. Како су се заинтересовали за програмирање, које су препреке савладали и какви су им планови за даљу каријеру прочитајте у занимљивом интервјуу са њима, на адреси apptakmicenje.mtel.ba.

Подсјећамо, м:тел Апп такмичење за средњошколце из Босне и Херцеговине прави је начин за младе програмере да усаврше своје вјештине и освоје вриједне награде.

Коментари 0
Повезане вијести
М:ТЕЛ потврђује лидерску позицију: 43 милиона КМ добити у првих шест мјесеци 2026. године М:ТЕЛ потврђује лидерску позицију: 43 милиона КМ добити у првих шест мјесеци 2026. године
Љето је љепше када не бројиш гигабајте Љето је љепше када не бројиш гигабајте
Откријте нову димензију трчања уз Huawei Watch GT Runner 2 Откријте нову димензију трчања уз Huawei Watch GT Runner 2
Најчитаније
  • Ћорић и Шулић контрирали Додику и сачували Елека у фотељи
    23h 9m
    3
  • Љетним квизом на отвореном почела манифестација „Љето у Источном Новом Сарајеву 2026“
    23h 34m
    1
  • Сутра Илиндански сабор фолклора у Мокром
    11h 5m
    1
  • ВиК Пале: Апел за рационалну потрошњу воде
    8h 38m
    2
  • Акција добровољног давања крви у понедјељак у Источној Илиџи
    11h 9m
    0