Новитовић: Не очекује се изливање ријека из корита

23.01.2021. 16:03
0
ИЗВОР: СРНА

Вршилац дужности директора Републичке управе цивилне заштите Милан Новитовић изјавио је да топљење снијега и најновије падавине не би требало да изазову изливање ријека из корита.

Према његовим ријечима, Републичка управа Цивилне заштите редовно прати водостаје на подручју Републике Српске.

- У горњем току ријеке Саве значајан је пораст водостаја због топљења снијега и падавина синоћ и ноћас, али није ништа алармантно - рекао је Новитовић Срни и додао да на Хидроелектрани "Бочац" нема ванредног испуштања воде из акумулације.

Истичући да се ситуација на терену константно прати, Новитовић је рекао да је Републичка управа цивилне заштите у стању приправности због топљења снијега, али и жутог метеоаларма издатог за подручје Бањалуке, Фоче и Требиња због прогнозираних јаких удара вјетра.

- Имамо своје центре у сва три града и пратимо ситуацију - додао је Новитовић.

Коментари 0
Повезане вијести
Ускоро почетак рада погона за прераду кромпира у Рогатици Ускоро почетак рада погона за прераду кромпира у Рогатици
Почела исплата пензија у Српској Почела исплата пензија у Српској
Трамп Млађи завршио посјету Бањалуци Трамп Млађи завршио посјету Бањалуци
Најчитаније
  • На данашњи дан на Кошарама погинуо херој Иван Васојевић – Јагуар
    10h 38m
    12
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    27m
    0
  • Божовић: Коцкање - тихи разарач породице и друштва, а не забава
    11h 30m
    1
  • Годишњица најстравичнијег напада НАТО снага на Савезну Републику Југославију
    10h 39m
    7
  • Традиционални Васкршњи концерт СПД „Слога“ у Храму Преображења Господњег
    7h 4m
    0