Обавјештење за купце природног гаса

04.02.2021. 14:51
0
ИЗВОР: Катера

Предузеће за транспорт и дистрибуцију природног гаса „Сарајево гас“ Источно Сарајево обавјештава кориснике природног гаса да је из oператера транспортног система природног гаса „Гас промет“ Пале најављено да ће сутра, 5. 2. 2021. године доћи до потпуне обуставе протока и испоруке гаса. 

Разлог обуставе гаса је хитна санација гасовода на дионици  Шепак – Каракај, a обустава ће трајати 24 сата, наводи се у саопштењу.

Из овог предузећа моле кориснике који имају могућност да користе алтернативно гориво, а остали да смање потрошњу природног гаса на минимум, ради заштите дистрибутивног система природног гаса.

Корисници су дужни да предузму све потребне безбједносно – сигурносне мјере због евентуалног прекида снабдијевања гасом у циљу заштите људи и имовине, додаје се у саопштењу.

„Сарајево-гас“ ће приступити провођењу „Плана мјера у случају несташице природног гаса“, којe је одобрило Министарство енергетике и рударства Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Обавјештење за потрошаче у насељу Иванићи Обавјештење за потрошаче у насељу Иванићи
Показна вјежба: На Аеродрому Сарајево сутра симулација пада авиона Показна вјежба: На Аеродрому Сарајево сутра симулација пада авиона
ВиК Пале: Ванредно обавјештење ВиК Пале: Ванредно обавјештење
Најчитаније
  • Рецепти за седам дана поста: Најљепша посна и здрава јела
    22h 17m
    3
  • Шљивићева демантовала тврдње да је "фризерка", па Граховчевој поручила да износи нетачне информације
    15h 50m
    14
  • Театар у сарајевских Срба
    13h 7m
    31
  • Зла коб принцезе Јелене
    22h 11m
    0
  • РиТЕ „Гацко“ од јутрос ван мреже, „Угљевик“ сутра обуставља рад
    18h 53m
    2