Обијена Црква Вазнесења Господњег у селу Девет Југовића

21.11.2023. 12:57
0
ИЗВОР: srna.rs

Вандали су обили Цркву Вазнесења Господњег у селу Девет Југовића, код Приштине, из које су однијели новчане прилоге вјерника, рекао је парох Александар Нашпалић из Бабиног Моста.

Нашпалић је рекао да су непознате особе извршиле преметачину у цркви и однијеле неколико десетина евра.

- Вандали су обили улазна врата и ушли у цркву. Случај сам пријавио полицији која је започела истрагу - рекао је Нашпалић за "Косово онлајн".

Он је додао да је ова црква обијена и прије пет година, када је однесено 25 килограма воштаних свијећа.

У селу Девет Југовића живи десетак Срба, док је до 1999. године било 150 српских породица.

Коментари 0
Повезане вијести
Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну
Приштинске институције преузеле зграде “Железнице Србије” у Звечану и Лепосавићу, скинути ћирилични натписи Приштинске институције преузеле зграде “Железнице Србије” у Звечану и Лепосавићу, скинути ...
Провала у још једну српску кућу у Косову Пољу Провала у још једну српску кућу у Косову Пољу
Најчитаније
  • Заборављени коријени: Манастир Завала (Попово поље)
    16h 30m
    0
  • Крађа у Сокоцу: Украден новчаник са личним документима и новцем
    15h 0m
    0
  • Лице оштетило аутомобил на паркинг-простору у Источној Илиџи
    14h 34m
    0
  • Херцеговина не заборавља Благоја Братића: Гроф који је сачувао Пелеа
    16h 4m
    0
  • Божовић: Награде ученицима као подстицај за даљи рад и успјех
    10h 33m
    1