Обијене двије српске куће у селу Доња Брњица код Приштине

21.01.2024. 19:05
0
ИЗВОР: srna.rs

Непознати починиоци обили су двије српске куће у селу Доња Брњица, код Приштине, сазнаје "Косово онлајн".

Лопови су синоћ провалили врата куће Божидара Ванића, док су у кућу Ранка и Срђана Милићевића провалници ушли преко крова и тавана. У обје куће разбојници су извршили преметачину.

Власници кућа су тренутно у Београду гдје су обиљежавали славу Светог Јована Крститеља.

Штета од провале биће позната након што се власници врате у своје домове.

Обијање куће пријавио је полицији Звонко Танасковић који је примијетио отворена врата на кућама.

Танасковић је рекао да оваква дешавања утичу на Србе у овом селу који су забринути због крађа и обијања кућа, јер почиониоци углавном никад не буду пронађени.

Форензичари косовске полиције обавили су увиђај.

У селу Доња Брњица живи око 300 Срба.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    20h 30m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    11h 8m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    18h 41m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    22h 13m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    11h 33m
    0