Обијене двије српске куће у селу Доња Брњица код Приштине

21.01.2024. 19:05
0
ИЗВОР: srna.rs

Непознати починиоци обили су двије српске куће у селу Доња Брњица, код Приштине, сазнаје "Косово онлајн".

Лопови су синоћ провалили врата куће Божидара Ванића, док су у кућу Ранка и Срђана Милићевића провалници ушли преко крова и тавана. У обје куће разбојници су извршили преметачину.

Власници кућа су тренутно у Београду гдје су обиљежавали славу Светог Јована Крститеља.

Штета од провале биће позната након што се власници врате у своје домове.

Обијање куће пријавио је полицији Звонко Танасковић који је примијетио отворена врата на кућама.

Танасковић је рекао да оваква дешавања утичу на Србе у овом селу који су забринути због крађа и обијања кућа, јер почиониоци углавном никад не буду пронађени.

Форензичари косовске полиције обавили су увиђај.

У селу Доња Брњица живи око 300 Срба.

Коментари 0
Повезане вијести
Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну
Приштинске институције преузеле зграде “Железнице Србије” у Звечану и Лепосавићу, скинути ћирилични натписи Приштинске институције преузеле зграде “Железнице Србије” у Звечану и Лепосавићу, скинути ...
Провала у још једну српску кућу у Косову Пољу Провала у још једну српску кућу у Косову Пољу
Најчитаније
  • Сјећање на злочин у Пиви: У једном дану убијено 520 Срба
    13h 31m
    7
  • „Beerka“ поново стиже: од 12. до 14. јуна у Источном Сарајеву
    10h 51m
    0
  • Сутра Гастро-туристичка манифестација "Јагњијада" на Вучијој Луци
    12h 14m
    0
  • Жељко Пржуљ - Са два свједока
    10h 48m
    0
  • Украдени лични подаци више од 100.000 туриста
    3h 7m
    0