Обиљежавање 30 година рада Пољопривредног факултета 28. и 29. новембра

22.11.2024. 13:27
0
ИЗВОР: katera.news

Пољопривредни факултет Универзитета у Источном Сарајеву обиљежиће 28. и 29. новембра 30 година рада.

Како је најављено из Универзитета у Источном Сарајеву, тим поводом ће у четвртак, 28. новембра бити одржана свечана академија.

Промоција мастера и дипломираних инжењера пољопривреде и шумарства биће уприличена сутрадан у амфитеатру Музичке академије.

- Ове године биће промовисано осам мастера пољопривреде, 21 дипломирани инжењер пољопривреде и 19 дипломираних инжењера шумарства – поручили су са Пољопривредног факултета, додајући да је од школске 1994/95. године до сада дипломирало је 854 студента.

Пољопривредно-шумарски факултет са сједиштем у Сарајеву основан је Уредбом Министарства просвјете Краљевине Југославије која је донесена 21. марта 1940. године.

Рјешењем Министарства образовања, науке и културе Републике Српске од 28. новембра 1994. године утврђено је да Пољопривредни факултет испуњава услове за наставак рада у академској 1994/95. години.

Коментари 0
Повезане вијести
Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
Фестивал "Акордеон арт плус" од 27. до 30. маја Фестивал "Акордеон арт плус" од 27. до 30. маја
Фотографијом против заборава: Ђукић отворио изложбу „Акт“ Фотографијом против заборава: Ђукић отворио изложбу „Акт“
Најчитаније
  • Рагиб Халиловић – Херој са Грбавице
    22h 51m
    11
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    11h 37m
    6
  • Како је страдао митрополит Петар Зимоњић
    21h 58m
    10
  • Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе
    23h 39m
    2
  • Општина Пале: Анкета за грађане
    14h 28m
    6